Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Empire Earth

74
113 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
12.11.2001 PC
Vývojáři:
Stainless Steel Studios
Staňte se vojevůdcem armád ve 14 různých epochách vývoje lidské civilizace pokrývajících 500 000 let historie. Ve čtyřech kampaních si prožijete dobu starověkého Řecka, Anglii za 11. a 19. století, ovládání Německých armád za 1. světové války a dobývání celého světa s Novým Ruskem v blízké budoucnosti.

Hra je podobná sérii Age of Empires, ovšem přenesenou do 3D kabátku. Ve volné hře se můžete chopit kontroly nad 21 národy, které se ovšem liší jen kosmetickými změnami typu snížená cena či zvýšena rychlost pohybu jednotky.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Cílem Empire Earth bylo vzít to nejlepší z Age of Empires a Civilization. Dá se říct, že se to docela povedlo. Hratelností se AoE velmi podobá, ale můžete postupovat od pravěku až do budoucnosti. Nejlépe zpracované jsou však části od starověku po novověk. 20. století a obzvlášť budoucnost už do herního systému moc dobře nezapadá.

Pro: Postup epochami, ověřený herní systém

Proti: 20. století a budoucnost

+14
  • PC 85
Strategie ve které je krásně pojat vývoj civilizací od pravěku až po budoucnost. Díky systému novější doba=silnější jednotky můžete na mapě vidět páreček vojáků za kulometem kropící desítky rytířů jdoucích přímo proti nim.
Málo originality.
Spusta herního času.
Tohle je zkrátka Age of empires s větším množstvím surovin k těžbě a jinými vývojovými stupni.

Pro: Občasná legrace při postupu do dalších dob

Proti: Jenom další real-time strategie

+5 +7 −2
  • PC 90
Empire Earth je lepší než Age of Empire protože především se nezaměřuje jen na jednu dobu, ale na celé období lidské historie a dokonce i na budoucnost. Jsou tam i jakýsi "hrdinové" neboli postavy z dějin, které si můžeš vybudovat aby ti pomáhali v bitvách. Libí se mi také že u jednotlivých jednotek se může vylepšovat útok, obrana, rychlost, životnost, čím je hra zajmavější

Pro: Obsahuje všechny epochy lidstva

Proti: Pokud se chcete z první epochy chete dostat do poslední zabere vám to strašně dlouhou dobu.

+3 +4 −1