Cílem Empire Earth bylo vzít to nejlepší z Age of Empires a Civilization. Dá se říct, že se to docela povedlo. Hratelností se AoE velmi podobá, ale můžete postupovat od pravěku až do budoucnosti. Nejlépe zpracované jsou však části od starověku po novověk. 20. století a obzvlášť budoucnost už do herního systému moc dobře nezapadá.

Pro: Postup epochami, ověřený herní systém

Proti: 20. století a budoucnost

Strategie ve které je krásně pojat vývoj civilizací od pravěku až po budoucnost. Díky systému novější doba=silnější jednotky můžete na mapě vidět páreček vojáků za kulometem kropící desítky rytířů jdoucích přímo proti nim.
Málo originality.
Spusta herního času.
Tohle je zkrátka Age of empires s větším množstvím surovin k těžbě a jinými vývojovými stupni.

Pro: Občasná legrace při postupu do dalších dob

Proti: Jenom další real-time strategie

Empire Earth je lepší než Age of Empire protože především se nezaměřuje jen na jednu dobu, ale na celé období lidské historie a dokonce i na budoucnost. Jsou tam i jakýsi "hrdinové" neboli postavy z dějin, které si můžeš vybudovat aby ti pomáhali v bitvách. Libí se mi také že u jednotlivých jednotek se může vylepšovat útok, obrana, rychlost, životnost, čím je hra zajmavější

Pro: Obsahuje všechny epochy lidstva

Proti: Pokud se chcete z první epochy chete dostat do poslední zabere vám to strašně dlouhou dobu.