Empire Earth II: The Art of Supremacy

14.02.2006

rozšíření

Empire Earth II: The Art of Supremacy je datadiskem real-time strategie Empire Earth II, který přichází s novými prvky. K původním patnácti civilizacím přibývají čtyři nové: Francie a Rusko zastupující starý kontinent a africké kmeny Massai a Zulu. Za ně si zahrajete tři zbrusu nové kampaně, z nichž každá obsahuje pět misí (na rozdíl od originálu, v němž na jedno tažení připadalo úrovní osm). V první kampani se zavítá do Egypta roku 2183 před naším letopočtem, kde se vžijete do role služebníka mocných faraonů. Kampaň číslo dvě se odehrává v letech 1805-1813 a budete se v ní snažit, v roli cara Alexandra, zabránit Napoleonovi ovládnout Rusko. Třetí kampaň se odehrává v roce 2037 a nabízí pohled do budoucnosti, v níž bojuje kmen Masajů proti světové korporaci GloboCorp. Jakmile vás kampaně přestanou bavit, můžete přejít k vytvoření vlastního národa a sami si zvolíte, jaké bude mít jméno, historii, schopnosti a jednotky.

Zajímavou změnou herního systému je nový koncept hrdinů. Ve chvíli, kdy se určité třídě jednotek podaří zdolat sto nepřátel, dostane jeden ze členů dané třídy hrdinský řád. To samé platí, když se podobný počin povede jediné jednotce, které však stačí pokořit jen dvacet protivníků. Hrdina je mnohem silnější variantou obyčejné jednotky, která má potenciál být rozhodujícím faktorem v bitvě.

Několika vylepšení doznal i multiplayer, jenž nově nabízí dva zajímavé módy. V prvním z nich jde o klasické zotročení nepřítele, kdy vtrhnete s vojsky na nepřátelskou základnu a podmaníte si celou civilizaci. V druhém módu každý z hráčů buduje nové kolonie a konečným vítězem se stává ten, kdo zničí všechna nepřátelská města.

Je vôbec reálne bez nejakého bugu v hre odohrať samostatnú misiu za Zulu ???
Na internete je len jedno video, kde ho Briti prenasledovali až na koniec mapy, no u mňa mi ani neprekročia hranice ich územia.... kebyže to niekto náhodou odohral, poprosil by som radu...