Emily is Away <3

16.04.2021

Emily is Away <3 je třetí díl série her na pomezí textové adventury a vizuálního románu. Vývojář a duchovní otec Kyle Seeley nás tentokrát zavede do roku 2008, ve kterém si hlavní hrdina, jehož očima budete příběh prožívat, zakládá účet na sociální síti „Facenook“.

Stejně jako v případě prvního a druhého dílu se příběh odehrává na jakési virtuální ploše, která hráče věrně (ač s velkou dávkou nadhledu, humoru a stylizace) přenese do víru prvních lásek i rozchodů během posledního ročníku střední školy, to vše za doprovodu klipů z pečlivě vybraných dobových YouTube (pardon, YouToob) playlistů. Ach, ta nostalgie.

Kromě klasických konverzačních dilemat, které známe z předchozích her této série, zde vaše počínání kolorují i facenookové události, statusy, příspěvky na zdi, fotky či šťouchnutí. Odpovíte na pozvánku vaší oblíbené spolužačky Ano, Ne anebo Možná a jaké následky to pro vás bude mít v následující kapitole?