Elven Legacy: Ranger

20.10.2009

rozšíření

Elven Legacy: Ranger je prvním přídavkem pro tahovou fantasy strategii Elven Legacy.

Příběh se točí okolo Marcusova řádu, který se "probouzí" po dlouhé době nečinnosti a izolace, a tak je proslulý ranger Cornelius, jenž je mistr lstí a úskoků a chodí ozbrojen svým kopím, požádán, aby připravil svět na příchod řádu. Princip hry zůstal stejný, opět je herní plán rozdělen na šestiúhelníky a hráč po nich posouvá své jednotky.

Kromě 16 nových misí, tří nových hrdinů, pěti unikátních artefaktů a dvanácti nových kouzel se další novinky týkají právě rangera Cornelia a jeho kopí. Pomocí něj může používat speciální síly při svém útoku a neztrácí při tom svůj tah, ačkoliv všechny ostatní jednotky mají pouze jednu akci pohybu a útoku za tah.

Samozřejmě nechybí ani multiplayer až pro čtyři hráče.

Datadisk Ranger se hraje stejně jako původní Elven Legacy, změnily se jen kulisy a příběh. Ten je divný a nijak moc nedrží při sobě, takže tady hra jednoznačně ztrácí. Naštěstí slušné jméno zachraňují boje - tentokráte elfy potkáte maximálně jako nepřátele, zato máte k dispozici množství jednotek lidské rasy. Strategii je tedy nutno od základů překopat, jelikož hlavními jednotkami se s namísto lučištníků stanou kopiníci. Hlavní hrdina Cornelius má sice pár dobrých schopností, ale ani zdaleka to není takový buldozer jako byl v původní hře Saggitel. Naštěstí vše zachraňuje bratr Lucius, který je velmi schopným řezníkem.

Obtížnost opět nepolevila, spíš naopak. U dvou misí, kde bylo potřeba přežít X kol, jsem dokonce sáhnul po berličce "easy", jelikož mě neustále se valící hordy nepřátel docela štvaly. A vůbec... Hra má bavit a ne stresovat. Když pominu tuhle a támhle pár takovýchhle chybek, tak Ranger pobavil solidně na necelých 10 hodin.

Pro: nové jednotky a strategie

Proti: příběh