Edmund and Eliza

07.06.2023

Edmund and Eliza je akční adventura s důrazem na boj, průzkum a stealth. Příběh hry nás dostává do temné středověké opuštěné vesnice, kde je vězněna mladá Eliza Bonteri. Mladý rytíř Edmund Dantes se jí vydává zachránit na přání jejího otce. Atmosféra je většinou velmi temná a občas skoro až hororová, speciálně v části ve vězení.

Hra je rozdělena na dvě části, v každé hrajeme za jinou postavu. Edmundova část je zaměřena hlavně na souboj a průzkum vesnice, Elizina část zase obsahuje víc plížení a hledání únikové cesty z vězení. Souboj funguje trochu podobně, jako v Dark Souls. Hráč má na výběr z velkého a malého útoku, každý pochopitelně spotřebovává jiné množství energie. Výdrž je možné si vylepšit s pomocí různých lektvarů které lze najít ve hře stejně jako lékárničky, klíče od dveří a jiné předměty.

Neexistuje zde žádný systém ukládání, nebo načítání. Jakmile hráč umírá, musí začít od začátku. Hra je však velmi krátká a zabere jen pár hodin a navíc je zde pět obtížností. Není zde žádný dabing, hlavní postavy i NPC postavy se maximálně zasmějí, nebo vykřiknou, dialogy jsou provedeny textovou formou.

Celá hra je zaobalena do pixelovité grafiky, která může připomínat hry na Playstation 2.