Eador: Masters of the Broken World

19.04.2013

Eador je fantazijní univerzum, které tvoří úlomky původního a kdysi celistvého světa, než byl v dávných dobách rozmetán obrovskou explozí. Jednotlivé úlomky nyní tvoří ostrovy země, plující bezcílně vesmírem. Každý z ostrovů si je vlastním světem, obývaným nějakou z ras smrtelníků. Moci nad jednotlivými kusy země se ujmou Mistři, kteří původní obyvatele přesvědčí o své nesmrtelnosti a božském původu. Ve hře se chopíte role jednoho z Mistrů, ovládnete svůj ostrov a vlastní taktikou budete usilovat o uchvácení celého univerza Eadoru.

Eador: Masters of the Broken World je tahovou strategií s nelineárním příběhem a prvky RPG, ve které hráč svými rozhodnutími ovlivňuje osud světa Eador zatímco na strategické mapě dobývá území a přetváří získaná podle své libosti. Tvorba postavy s vlastním karma systémem, získávání zkušeností z každého rozhodnutí a souboje, správa jednotlivých provincií, to vše tvoří komplexní a vyváženou strategii, v níž jsou tahové souboje podobné těm z legendární série Heroes of Might and Magic.

Hra od ukrajinských vývojářů je k dispozici na distribučních serverech GOG nebo Steam, kde se o její uvedení zasloužila komunita v rámci Steam Greenlight hlasování.

@Red (04.07.2018 22:00): Po E:G je to pre mňa nestráviteľné.
Genesis má rovnako prepracované mechanizmy, oldskúl grafika mi pripadá krajšia a menej únavná pre oko, hudba lepšia, na disku zaberá len 200 MB a stačí mu prehistorický hardvérek.