Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 95
Factorio je jednoznačně srdcovkou a kdo by to byl býval řekl, že se tahle nenápadná hra z českých luhů a hájů stane předlohou tolika různých klonů. Dalo by se říci, že je to všechno o tom samém a jistě se v tomhle tvrzení dá najít mnoho pravdy, ale je velký rozdíl mezi bezduchým kopírováním fungujícího konceptu a posouváním hranic.
Dyson Sphere je dokonalým příkladem, jak se dá inspirovat někým druhým a současně to originálním pojetím posunout na úplně novou úroveň.
V roli operátora robotického skeletu se vydáváte do hlubokého vesmíru, abyste pomohli získat další zdroj energie pro centrální mozek, který v současné době řídí lidstvo na planetě zemi. Postupně se prokousáváte technologickým stromem, který odemykáte zkoumáním pěti úrovní digitálních krychlí. Každá samozřejmě vyžaduje novou úroveň technologií, ale samozřejmě i dostupnost pokročilejších materiálů.
Hra se neomezuje jen na jednu mapu, planetu, ale pokud chcete můžete se vyskytnout v soustavě skýtající až 64 slunečních soustav. Ohromná volnost.
Cílem hry je postavit Dysonovu sféru, což je koncept těžby sluneční energie, který je reálně popsaný, ale v současné době pro nás nedosažitelný.

Jedná se o mistrovský kousek, který si získá srdce nejednoho stratéga. Můžete zde strávit stovky hodin a stejně nebudete mít pocit, že máte hotovo. A to se v současné době hra nachází stále v předběžném přístupu, kdy se poměrně pravidelně dočkává nového obsahu, který více či méně změní pravidla hry. Teď je to maličko pomalejší, protože se autor hry zaměřuje na vývoj bojového režimu, který si vyžádal velkou porci času, ale jak vidno, lze očekávat, že se hra dramaticky změní a já osobně se na to teda sakra těším.

Pro: Soundtrack, Znovuhratelnost, Otevřený svět plný možností, lokalizace, Velký potenciál

Proti: Pomalejší vývoj

+9