@Strady (30.06.2021 12:21): Zasloužilo si to odklad a hratelnost důkladně přeleštit. Teď je to fakt jako nějaká betaverze. Přitom mapy jsou docela hezký, výběr postav fajn. Ale to hlavní, tedy souboják mi přijde jako by ho dodělávali týden před vydáním. DaD by si nějakou dobrou akčňárnu zasloužilo. Tohle není ten případ :(
No, pěkný průser. Já mám se hrou hlavně dva problémy - debilní AI a nevyvážená obtížnost. AI je hodně špatná a všichni se tam různě motají a jen čekají na popravu. A ten kdo ladil obtížnosti zaslouží pověsit za koule do průvanu. K čemu je, že jich je tam asi deset, když se to nedá předem nějak smysluplně odhadnout a trefit. Buď je to až dětsky lehký a o stupeň výš už zase rázem frustrující.
Level design je podstatně lepší, otevřenější. Celou úroveň můžeš projit tam a zpět kdy se ti zachce, nehrozí, že sejdeš schodek a nemůžeš se vrátit. Nebo aspoň ne tak často. Je tam i víc cest, které se prolínají, tudíž tam nejsou tak trapně okaté neviditelné zdi všude.

Příběh je sice taky sračka zdá se, ale na rozdíl od WitN to aspoň není ukecané a nic tě nezdržuje, takže to je taky plus.

Souboják zatím těžko soudit po čtyřech odehraných úrovních, ale při pohledu na strom pohybů k odemknutí mi přijde taky o něco bohatší. A ani se s nepřáteli tak zbytečně člověk nezdržuje.

A hlavně coop zdá se funguje bez větších problémů zatím, WitN byl peklo v tomhle od začátku. Minimálně pro mě.

Nevím, imo na vás WitN působí lépe jen v kontextu doby. Dark Alliance není žádná pecka, to neříkám, ale když člověk nepřihlíží k roku vydání, tak je to prostě v porovnání s WitN o něco lepší hra. Samozřejmě na rok 2021 je to dost velká bída, co si budem.
Mě tedy přijde War in the North taky o dost zajímavější. Přeci jen měl aspoň nějakou hloubku, i když to taky nebylo nic moc. Tohle působí jako desna kravina. Není to spis takový milenialni coop ala McDonald? Něco jako...pyco, Dungeons and Dragons, viděls ten film ne, voe, zaparime, má to multak, pokosime kamo, dáme hodku dvě a pak skaknem na pivko, v osum tam bude Magda, ty krávo, ty kozy, tos neviděl. ( u toho píše smsku a kouká na seriál)
Jinak nevím pro koho jiného by to mělo být :)
@FildasCZ (24.06.2021 23:04): Jo přesně tohle mě napadlo. Mě to (pravda, jen z gameplay videí) přijde horší po všech stránkách, a to jsem WitN poctivě dohrál a odvařenej jsem z něj nebyl. Možná ten počet povolání a schopnosti v end game to udělá trochu konkurenceschopný, ale radši bych znovu dohrál WitN než strávil tady hodinu:)
Je to o něco lepší, než War in the North třeba, ale stejně je to taková zbytečná kravina, jejíž existenci moc nerozumím. Mají docela štěstí, že jim Phil zaplatil ten game pass, takže asi budou ziskoví.

Jinak grafika teda vůbec neodpovídá dnešním standardům a ten input lag je fakt otravný, ale hrát se to dá. No snad to dohrajeme. :D Snad Aliens: Fireteam Elite a Back 4 Blood dopadne lépe.
@RNDr. Gunár Pavel (24.06.2021 10:11): Nene koupila jsem si to na steamu a dala refund. Jako pardon, ale ty hry v poslední době jsou fakt otřesné.

Ano ten lag je tam otřesný. Jinak mně nevadí, že hraji sama, protože je to tak lehké, že jsem spíš nudila. Nulová výzva mi příjde, ale kdo ví nahrála jsem kolem 2 hodin a pak refund.

Ano souhlasím. Sice hodnocení už není extrémně záporné na steamu. Už jen smíšené, ale pro mě to je prostě odpad. Kdyby se to jmenovalo jinak, tak třeba velmi slabých 50%, ale takhle opravdu ne.
@Jessy (23.06.2021 19:43): Hraješ to v rámci GamePassu? Mě nejvíc trápí ten "input lag" tedy prostoje mezi mačkáním kláves/tlačítek a příslušejícími akcemi. Hrát to minimálně bez jednoho kamaráda zjevně nemá cenu + to nesmí být individualista, co pořád požene dopředu, to je pak horší než špatné sólo.

No a pak hře neprospívá ani ten celkový odklon od toho honosného D&D artstylu, místy to působí lacině jak mobilní Raid: Shadow Legends, nevadí mě, že to má štempl D&D, ale nosit jméno Dark Alliance si to opravdu nezaslouží. Úplně jiné pojetí, náplň i štych.
No musím říct, že je to průser. Takové béčkové nic :).

Jako odreagování dobré, ale přestalo mě to po chvilce bavit.