Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Tvůrci

Pouhý jeden rok uplynul od vydání první počítačové Duny a společnost Virgin Interactive začala s distribucí další hry ztvárněné podle knihy Franka Herberta. Tentokrát se jedná čistě o realtime strategii.

Příběh

Přestože Dune II: Battle for Arrakis čerpá, alespoň podle názvu, ze série knih, filmu a úspěšné adventury, zcela se odklonila od dějové linie. Tvůrci hodili za hlavu také základní myšlenky původních předloh a soustředili se na jediné - boj Atreidů proti Harkonnenům.

Easter eggy

Pokud máte opravnu, obestavte jí budovama nebo zdí. Pak vám letadlo, které vám poškozené jednotky dává do opravny, dá na to samé místo odkud jednotku letadlo přivezlo a nebudete jí muset ze základky posílat až na bojiště.
Díky chybě v kódu nikdy umělá inteligence nevužije všechny své naprogramované schopnosti. Proto je vhodné nepřítele nedráždit, protože ve většině misí na vás nezaútočí, dokud neobjevíte jeho základnu nebo nějakou jednotku. Můžete tedy získat výhodu, že si nejdříve vybudujete svou základnu a armádu a poté vyrazíte na nepřítele.
Při zkonvertování nepřátelské jednotky, kdy se na chvíli přebarví a přidá se na vaši stranu, lze udělat kličku. Ta souvisí v tom, že si jednotku necháte zakliknout a připravíte s ní nějaký útok, který odsouhlasíte, až v momentu, kdy se přidá zpět na nepřátelskou stranu. Poté totiž bude jednotka útočit na nepřátelskou budovu nebo jednotku bez toho, aniž by si ji někdo všímal.
Pokud hráč vstoupí s vojákem do nepřátelské budovy těsně před jejím zničením, tak celou budovu získá pro sebe. Tímto způsobem lze mimo jiné získat i nepřátelskou heavy factory a vyrábět unikátní jednotky ostatních rodů.

Ostatní

Hra se stala inspirací pro několik dalších her. V Česku byla jejím věrným klonem hra Paranoia a její pokračování Paranoia II a principy této hry využila následně i hra Husita z historického prostředí.
Hra je obsažena v knize 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.