@Phoenix (14.06.2013 09:17): Nakonec to dopadlo celkem podle očekávání. Nemůže to být lepší než godlbox hry (PoR a CoAB) a asi to nemá na U4 a U5. ale jinak to splnilo moje očekávání. Nedávno jsem právě četl tu recenzi od Scorie a ta mě navnadila taky :)
@Richmond (10.06.2013 15:39): Jednu dobu nebyl problém sehnat Dragon Wars v rámci Interplay 15th Anniversary. Ale předpokládám, že Ti jde o samostatnou hru v krabici.

Podobná věc jako série Bard's Tale je Legend of Faerghail, jednu dobu jsem si myslel, že je to nějaké nepřímé pokračování (z Bard's Tale je dokonce možné importovat partu). Hodně si to pochvaloval týpek na CRPG Revisited.
@Richmond (07.06.2013 10:05): Ano, konkretne EA vlastnila prava na titul Bard's Tale, zatial co Interplay prava na program ako taky. V rozhovore pre Matta Bartona dizajnerka Rebecca Heineman uvadza, ze pokial chceli hru vydat pod nazvom Bard's Tale IV museli to urobit cez EA, co ale nechceli a tak radsej zmenili nazov na Dragon Wars, ktory zo seba vypotil Brian Fargo bez dlheho rozmyslania ;-)
Nasledne musela do hry pretlacit nejake zmienky o drakoch, ale draci samotny sa v hre nevyskytuju.
Co se týče posledního odstavce v popisu. Nebylo to tak, že EA vlastnila značku Bard's Tale a chtěla po autorech, aby to vydali přes ní a protože autoři nechtěli, rozhodli se změnit název? Dokonce prý ten název byl dost spontánní, protože zmínku o dracích museli do hry na poslední chvíli nějak dotlačit, ve hře draci totiž nejsou :)