Dragon Ball: Origins

Dragon Ball DS

04.11.2008

Dragon Ball: Origins je akčnou adventúrou na motívy fenoménu Dragon Ball od autora Akiru Toriyamu. Prenesie nás do čias, kedy bol hlavný hrdina Goku ešte malý chlapec a spolu s jeho spoločníčkou Bulmou budeme pátrať po krištáľových guliach, inak známych ako Dragon Bally. Hrateľnosťou čiastočne pripomína titul The Legend of Zelda: Phantom Hourglass

Titul naplno využíva dotykovú obrazovku a dotykové pero konzoly Nintendo DS. Pohyb postavy síce prebieha i pomocou šípok, no nie je potrebné ich používať. V priebehu hry je možné vylepšovať svoju postavu pomocou získavaných skill bodov, či učiť sa nové techniky a následne ich používať v boji.

Hoci je v centre diania aj tentokrát Goku, v mnohých leveloch vás sprevádza i Bulma. Tú je možné vyzbrojiť akoukoľvek zbraňou, no i súčasne treba dbať na to, aby ju protivníci nezabili, keďže disponuje podstatne menšou výdržou ako Goku. Niektoré prekážky navyše obmedzujú jej pohyb a je iba na hráčovi, aby s tým niečo urobil.