Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dr. Bohuš

2004
45
9 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra začíná velice zajímavým komiksovým intrem, ve kterém se dozvíte začátek pozoruhodného příběhu. Jako hlavní hrdina doktor Bohuš budete informování o strašlivé, rychle se šířící epidemii, kterou můžete zastavit jen vy.

Během své cesty zavítáte do zhruba dvaceti lokací, které jsou velice pěkně propracované, místy oplývající dobře zpracovanými animacemi. Setkáte se v nich s mnoha obyvateli, kteří se vám odvděčí za poskytnutou pomoc informacemi nebo předměty, potřebnými v dalším postupu ve hře. Dále se mimo jiné povozíte v autě, proletíte letadlem a složíte si i malé puzzle.

Celková herní doba se pohybuje okolo jedné hodiny, což je na freeware tvorbu slušný počin, který jistě potěší.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Když jsem jednou hledal freeware adventuru, kterou bych si mohl zahrát, narazil jsem na Dr. Bohuše. Zaujal mě už samotný název, který mi připomněl hlavního hrdinu z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag, a tak jsem se hned pustil do hraní.

Coby doktor Bohuš jsem měl zastavit šíření záhadné nemoci, na jejíž následky už zemřelo několik milionů lidí. Doma jsem si tedy vzal smotané lano, které má každý normální člověk u dveří do koupelny, prohlédl si fotku mé nastávající a vyrazil na ostrov, na němž se má nacházet údajný lék.

Zobrazení hry je takové prazvláštní a všechny postavy (včetně Bohuše) vypadají, jako by se vznášely několik centimetrů nad zemí. Nesedělo mi ani zakončení celé cesty, které mělo být asi vtipné, ale mě takové určitě nepřišlo.

Pro: příběh, komiksové intro a outro

Proti: nelogické prvky, zobrazení, zakončení

+8