Po pár letech a desítkách hodin zkušeností v jiné podobné hře jsem se zase zkusil vrátit k Underlords. A na mě je to strašně rychlý. Kdybych si do jedné ruky střelil kokeše, do druhé speed, tak stejně nebudu stíhat. Jinak mě to baví, ale potřeboval bych přibrzdit.
Zkusil jsem si to zas zahrat a ne... to se proste neda. Odpornej, omalovankovej, neprehlednej, prtavej, zrychlenej hnus. UI je neprehledny a delany asi pro cinany nebo co. Cumim na tu plochu a vubec netusim, co se tam deje. A kamera... jen naprostyho demeta mohlo napadnout, zrusit zoom plochy.. Jak to mohli tak dosrat... Musim tomu zas upravit hodnoceni. 5% z nostalgie, protoze me to do prosince fakt bavilo.

Kdyby to slo, tak bych tu hru nejradsi vymazal z DB, kdyz jsem ji pridal... :D
Z 3. tieru hodně dmg dává Požírač (surovci) a ze 4.tieru Ostrozad (siláci). Nedávejte je ale do 1.linie, tam dejte tanka.
Ogří magič (pokrevní, surovec) je slabý, ale je pokrevní, takže když ho necháte na 1 hvězdě a nebudete mu zvedat HP (ideálně bych mu dal předmět Dezolátor, který snižuje brnění cílů), tak rychle umře, a přidá dmg jinému pokrevnímu. Předmět Krevní pouto, který udělá z libovolného hrdiny Pokrevního, bych dal na jiného surovce (Kata, Požírače apod.), ze kterého se po smrti magiče stane mašina na zabíjení. Nebo bych k Pokrevním vybral synergii Démonů a dal bych Krevní pouto někomu z nich. Démona je lepší vždy mít max.jednoho, protože se navzájem silencují, ale mají též tu vlastnost, že když je jich několik, tak každý démon navíc přidá dmg tomu z nich, jenž zrovna castuje abilitu. No a je-li to náhodou ten démon, kterému dáte předmět Krevní pouto, tak se při smrti Ogřího magiče sečte damage bonus z mrtvého magiče s damage bonusem z ostatních démonů a to dává pak ten démon, v ideálníém případě démon Osud, též pekné šlupy.
Ještě dovětek - i když jsem to viděl na výhru, tak se hodně často stalo, že jsem vyletěl cca na 5 místě. Možná za to mohlo, že hra vás nutí kupovat karty přesně v konkrétní moment a ne dřív, takže pořád vám plyne úrok ze zlaťáků že nikdy nekoupíte nic dřív, což ale v tom presu člověk dělá chyby :-) a sem tam se o 2-3 zlaté připraví. Když vyhrajete, tak soupeř na druhém místě je dost drsný, takže i špičková kombinace synergií s plnou dvojkovou sestavou a jednou trojkou, dobře vybranými předměty a správně rozmístěnými na postavách nemusí znamenat nutně vítězství proti právě jeho sestavě. Je prostě třeba si tipnout ke konci když je už jen 4-5 hráčů ve hře, kdo to bude, a podívat se kde má rozmístěnou svojí bandu a jestli vám lítá na zadek, a pak v té poslední hře si dát třeba svoje do rohu a kolem nich ty správné tanky, prostě vše musí být perfektní aby klapla výhra.. Čili vyhrát ranked je těžké, ale i při prohrách jsem měl dojem, že mne ta daná kombinace bavila. Taky mne bavilo dát štít předvoje na IO (orb) který je zcela vzadu. Takže je z něj tuhý zadné obránce.
Po 35hod během několika málo dnů - 13 lvl, první kolo jsem dal proti botům, potom asi 8hod v unranked play a zbytek v ranked. 15x mezi prvními třemi, 13x vytvořený trojkový hrdina (nevím jestli se mezi to počítají i druidi), 19x koupený hrdina za 5zlatých, 11x dosaženo 10. úrovně, 2x výhra se synergií o 6 hrdinech. Takže dojmy dobré. Hlavně se tam nic nekupuje (není to pay to win) a taky nehraje roli, jak hrajete už dlouho (žádné levelování). Před první hrou si přečtěte zhtuba popis synergií a napište si na papír které z nich jsou defenzivní (tanci), damageové, healovací, debuffovací a speciální (draci, duchové apod.). Ve hře vždy vybírám podle toho, co mi nabídne první kolo, díky čemu jsem zkusil tolik kombinací synergií co to jde (každá hra je jiná). Kombinace jsou všechny famózní a nedostatky poladíte pickem hrdiny na 10(?) lvl. Při hře jsem si četl o abilitách karet(v podstartě je to Hearthstone, kde ale je 1 pool karet pro všechny stejný). Zajímavé synergie: démonová+něco, duchové, damage makeři bez tanka (buď s buffem na dmg nebo na heal a s pár heal jednotkami). Zajímavý je předmět dávající blood vybrané kartě-postavě. Ten když se dý na toho Kata, a k tomu si najmete Ogřího magiče, tak se dějou věci. Též je dobré vědět, že Velitelka mj. završuje synergii Duchů a Draků. Předměty občas přehazuji. Výjimečně mne hra nutí prodat postavu připravenou do budoucna, a pak mi jí třeba v příštím kolo nabídne zpátky. Obecně mám pocit, že hra mi něco podsouvá nebo brání najít. Že je tam implementován nějaký chytrý algoritmus, který určijě co dostanete, což mi na Hearthstone taky vadilo, ale zde je to patrnější, hlavně na koncích hry na 9 a 10 kartě vám tam sází vyloženě vhodné varianty k vašemu původnímu záměru. A co nevím a rád bych se dozvěděl: jestli je vaše nabídka karet omezována tím co pickují ostatní (pak by bylo vhodné v prvním kole nevybrat a podívat se co mají ostatní a vybrat si něco co nikdo nemá, protože toho vám přijde nejvíc dvojiček trojiček..). Pak takové ty obecné tipy: když vám mizí zlaťáky pomaleji než ostatním, takže jste na špici, tak trošku systlete zlaťáky protože jak asi víte, mezi 10 a 50 zlaťákem z každé desítky dostanete bonusový..) atd
Tak ui se zmenilo a neco tak neprehlednyho jsem nevidel. Dosrat vec, se kterou jsem byl naprosto spokojen. Ted to skoro nemuzu hrat...
Vcera jsem postavil zabavnej build, skoda, ze jsem neudelal screen. Bylo to neco takoveho http://prntscr.com/ofatim a k tomu Troll units give +25 Attack Speed to allies 1 cell away + jeste neco na rychlost a taky preznackovany vlastnosti jednotek.

Jsem se fakt musel smat, protoze skoro ta hra nestihala animovat, jak to tam svihalo :D Vyhral jsem s tim, ale byl tam typek s asasinama, s nim jsem mel teda problem a rozhodlo se az v posledni hre, bud a nebo :) No zustala mi stat jedna jednotka... :D Ostatni buildy to tam vetsinou rozemlelo do peti vterin :D

Jsem se vyhejbal ruznejk strankam o buildech a podobne, pac me bavi zkouset si to sam, ale narazil jsem na tenhle screen :)
https://steamuserimages-a.akamaihd.net/u ... A8027B002F22F7BEA8A/
This is with 5 dead bloodbound (2 1-star Ogre, 2 1-star Warlock, and a 2-star warlock).

To budu muset nekdy for fun zkusit :D
@Zx Atari 500 (12.07.2019 22:12): Co je na něm tak divnýho? Mně přijde ok, snad jen tři assassíni tam vyčnívaj, ale pokud měl soupeř tučnou zadní linii, tak mohl fungovat. Jinak jsem se od minule přidal k sedmičkám a už taky téměř nepostupuju výš, kolikrát ani za vítězství, ale na druhou stranu jsem zatím ani neklesl, když jsem dostal naloženo :)
Mno to ja jem v tezkem utlumu... :D Zkousim jine varianty, protoze muj build proste ty healery nepretlaci.
Ted jsem po tom promote vyhral jednu hru a jsem boss level 3. Fakt to neni rozbite? :D
@Zx Atari 500 (05.07.2019 13:25): Gratulace, já jsem dnes poprvé úplně prohrál, taky jsem vzal na začátku dva globály a pak mi vůbec nepřišly jednotky k tomu. Jak se to člověku nedaří skládat, tak se mu i ten zbytek rozpadne a skončí velmi rychle. Jinak moje hodnocení se krčí na 3/3, jestli tomu dobře rozumím. Mimochodem nezvýšil si hodnocení? 95 procent by mě snad trklo.

@Strady (05.07.2019 14:46): :D
@Psyx (05.07.2019 03:21): Vcera jsem to tam zvalcoval :)

V podstate mi padalo vse co jsem +- chtel, na zacatku hry jsem si vzal globalni item, kterej da silakum 50HP+ za kazdeho zabiteho. Na konci mel Jargonaut snad 9K HP a jeste jsem ho vytunil na *** (vrazdici masina!)+ se mi prvne podarilo vytunit na ** T5 jednotku :D Celkem 3x *** + 1 *** diky druid bufu. Polednich asi 7 kol jsem jen koukal, jak nikdo nema sebemensi sanci :)
@Zx Atari 500 (04.07.2019 20:36): Zase update? Mám pocit jako by updatovali dvakrát do týdne, častějš než to zapnu :)

Jináč k těm buildům, řekl bych, že schopnosti jednotek jsou neméně důležitý. Ale jasný, zatím bych to taky viděl jen na rozkoukavací verzi editoru, hlavně když se Underlordi teď tak rychle mění.
@Zx Atari 500 (03.07.2019 22:30): Pěkný. Taktický editor cos postoval mi zatím přijde docela nevyužitej, vždyť ani nevidíš schopnosti těch jednotek, jak sis stěžoval :)

Jináč jsem včera viděl českou verzi hry a teda, překlad docela meme materiál, jak za Warcraftů, Axe = kat, Ogre Magi = Ogří magič apod.
@Zx Atari 500 (28.06.2019 21:32): Heh, tak jsem nevydržel a na čtyři hry Underlordy zapl, jestli tě dokážu napodobit :D A nebylo to marné, nakonec 2 výhry. Jedna fakt šílená, kdy jsem s posledním co zůstal naživu se mnou, na sebe posílali armádu asi 10 kol, vždycky se navzájem ubránili, nebo si ubrali hrozně málo životů. Pak jednou zkusil úplně jiné rozestavení a bum, chcíplo mu to jedna báseň, tak se vrátil k původní sestavě a zase jsme se mlátili čepicema :D Ale ta hra není pro mě, já furt vybírám stejné hrdiny a jedu furt podobnou taktiku, takhle se daleko nedostanu.
@Psyx (28.06.2019 09:24): 4x win v rade 5/3 rank :) Ale moje strategie je dost vratka a rozhoduje se priblizne ve 4 kolech kolem 20 tahu :D Bud neslozim priblizne co jsem chtel, nebo mam totalni smulu na itemy, nebo dojedu na to, ze zacatku dostvam strasea na prdel a neustojim to s zivotem, nez se rozjedu :)

Taky jsem prohral treba hru, kde jesme mel 5! jednotek z 9 na ***. Jenze jsem na tom byl spatne s predmety a bonusy.
@Psyx (26.06.2019 01:40): Uz asi nic nevyhraju :D Vcer jsem se dostal do top 2, ale nakonec me rozsekal. Zkousel sem build lovci/strelci.. Super DMG, ale pokud rychle nechcip protivnikuv tank a mel vrahy, tak jsem dojel na nedostatek svejch mele class :)

Porad nejak nevim, jak zjistim, kdo ja dalsi narade. Bych i zkusil upravit rozestaveni, ale kdyz nevim kdo, tak je to loterie.
@Zx Atari 500 (25.06.2019 19:26): Se divím, že hrdiny ještě nemáš nakoukané, když už jsi s rankem tak vysoko. Útoky a obranu taky moc nechápu, osobní odhad je, že goldy dostáváš za obranu, útokem máš pouze ubírat náhodnému nepříteli životy plus mu odepřít zlato za vítězství/streak. Ale akorát vyšel patch a systém útočení hráčů se měnil.
@Psyx (25.06.2019 10:50): Jo to me taky stve :) Ale myslim, ze to jeste nemaj hotove a casem tam pak bude moznost dukladne prozkoumat celej ten zapas. Ted to proste jen skoci do menu :D Ja mam uz 4 win,ale jak jsem pokrocil v ranku nekam do pulky hodnosti, tak nekteri predvadej sileny komba. Jsem rad, kdyz to uhraju na treti misto. Ale vetsinou v poslednich fazich dostanu strasne na prdel :)

ZAcinam zkouset i nove kombiace, ale dojizdim na to, ze proste neznam ty hrdiny a jejich vlastnosti...:D A mam nestihacku, protoze jsem pomalej :) Oni urcite sledujou i setup ostatnich a podle toho uzpusobej postaveni... ja sem rad, kdyz stihnu naklikat jednotky, natoz sledovat ostatni hrace. K tomu jeste moc nerozumim tomu nasazovani, kdo proti komu, jakej je rozdil kdyz se nekdo brani a nekdo utoci...
@Zx Atari 500 (24.06.2019 01:26): Já ukořistil další čtyři nevýhry, ale už to jednou vypadalo nadějně. První měl 90hp, já 60hp a zbytek lidí 10-40. Hrálo mi do karet, že jsem měl slušnou výhodu právě při bojích proti prvnímu, ale co se nestalo, jeden hráč ze spodku tabulky comebacknul s plnýma mágama a oba nás rozdrtit, přičemž byl posledních 6-7 kol na jediném životě!

Edit: tak to padlo, konečně výhra, drow lvl 3 + slardar lvl 3 potahali, chtěl jsem udělat screenshot statů, ale vítězná obrazovka se tak po 5 vteřinách sama zavřela, jako co to je? :(
@Psyx (24.06.2019 00:48): Uz mam druhou vyhru :) Ne, ta omacka kolem tam porad neni, zatim jen ciste souboje a nejake ranky. Statistiky a takove veci, tam vubec nejsou. Bych se chtel treba pokochta dukladne moji partou a neni moznost :D Je to zatim beta mno:)
@Zx Atari 500 (24.06.2019 00:36): Tak on tam ještě není pořádný ranking systém, ne? Přijde mi že někteří hráči vědí až moc dobře, co a jak. Ale zatím mě uklidňuje, že mě to tolik nechytlo a na rozdíl od tebe to dokázal bez problému vypnout :D
@Zx Atari 500 (23.06.2019 20:20): Tož jsem to taky zkusil, odehrány tři hry, skončil jsem sedmý, pátý, třetí a teď se to bojím zapnout :D

Autochess jsem svého času nezkoušel, ale podle streamů mají Underlords lepší balance, v itemech minimálně.