Doom 6666

2004

freeware

Doom 6666 je vytvořený v programu DarkBASIC a jedná se o znovuzrození legendární first person akce Doom na volně šiřitelné scéně.

Hráč zde opět prochází ploché levely, kde zabíjí hordy starých známých nepřátel, od zombie vojáků, až po růžové démony. K dispozici k tomu má již od začátku tři zbraně - nůž, brokovnici a AWM (Arctic Warfare Magnum), což jsou všechny zbraně nacházející se ve hře. Sbírat tedy může jen všudypřítomné bonusy v podobě munice, lékárniček a neprůstřelných vest. Spodní lišta připomíná původního Dooma a nachází se zde mimo jiné obrázek hlavy hlavního hrdiny, zdraví, brnění a stav nábojů, jejichž počet si musíte hlídat kvůli nově zavedené funkcí přebíjení. Hra se již neovládá pouze klávesnicí, ale nově i myší, což spolu s dovednostními a logickými překážkami přibližuje hratelnost modernějším akčním titulům.

Doom 6666 je možná remake úspešné hry Doom, ale v žádném případě to není úspěšný remake. Stupidní ovládání, na nějaké základní možnosti nastavení zapoměňte, ani takovou věc jako je nastavení citlivosti myši zde nenajdete. Konkrétně u mé ultrarychlé myšky je většinou toto nastavení ve hrách nezbytný prvek a díky tomu se pro mne stává Doom 6666 skoro nehratelným. I přes to jsem se snažil alespoň chvilku hrát. Přicházel jsem ovšem stále dokola jen na otravné bugy a divné úkazy jako je trapné mizení nepřátel po zásahu (takže ani nevíte jestli je po něm nebo se schoval za roh). Nepřesvědčivá je také zjevná inspirace Half-Lifem v podobě řešení "logických" hádanek vedoucích k východu z místností. Grafika také moc krásy nepobrala a osobně preferuju tu klasickou než tyhle 3D patlaniny. Zkrátka otravná hra která vám háže klacky pod nohy a to i s přihlédnutím na freewarový původ, ale alespoň za snahu uděluji pěkných 20%.

Pro: občas pár slušných textur a nasvícení, snaha autorů

Proti: rozlišení, nepřesvědčivá grafika, chybějící nastavení, zbraně nápadně podobné těm z jiných her, logické prvky, bugy, nejde IDDQD :)