Disgaea 3: Absence of Justice

Disgaea 3: Absence of Detention

26.08.2008
17.04.2012

Třetí díl série Disgaea nás zavede do nejvěhlasnější akademie v podsvětí. Být premiantem ve škole démonů znamená ovládnout statistiky záškoláctví, lajdáctví a dalších neřestí. Naopak na lidské ctnosti je pohlíženo s pohrdáním a jejich praktikanti jsou považováni za delikventy. Nejváženějším studentem je Mao, syn vládce celého podsvětí.

Hra se převážně drží tradic série a nabízí tak tahové taktické souboje, náhodně generovaný Item World a mnoho dalších známých featur. Novinkou jsou tzv. evilities, které slouží jako perky pro jednotlivé postavy. Poprvé se objevuje také mechanika magichange dovolující monster jednotkám transformovat se, v průběhu boje, ve zbraň pro humanoidní postavy a umožnit jim provádět silnější útoky.

Absence of Detention je rozšířený port původní PS3 verze pro PS Vitu obsahující nové postavy, kouzla, čtyři nové scénáře a všechna, původně samostatně, vydaná DLC.