Din's Curse

31.03.2010

Byl mocným hrdinou, ale spáchal ten nejhorší hřích. Choval se jako sobecký hlupák a natáhl bačkory. Din, boží šampion, ho znovu oživil a zaklel ho k páchání dobrých skutků v nekonečnu trápených měst.

Din's Curse je další akční RPG od Soldaků vracející se pojetím k jejich prvotině Depths of Peril. Tentokráte dali dynamický průběh celému světu. Boje nyní nezuří jen mezi Městem a Dungeonem, ale i mezi různými "Bossy" mezi sebou, i mezi konkurujícími si lidmi. Měšťané pokoušející se řešit dlouho ležící či velmi výnosné questy nejsou nic výjimečného a jejich následná záchrana nic překvapivého.

Na výběr je ze šesti povolání, z nichž každé má tři specializace. Je také možno udělat si hybridní povolání spojením dvou specializací různých povolání.

Nedávno vyšel k DC datadisk Demon War a na oficiálních stránkách je ke stažení demo DC obsahující i tento datadisk.

Na první pokus jsem rozjel dual Necro/Assassin na normální obtížnost a byla to nuda jak prase. Jako ve většině her tady minioni nefungují tak jak bych si představoval a všechny potvory jsem dával na jednu ránu, bossy na dvě. Tak to teda ne.

Druhej pokus je ted sorcerer/paladin, tzn. metám na dálku blesky a investoval jsem body do nošení mail věcí a obouručáku, takže jsem ted celkem namakaný hovado. Ale je to třeba, protože jsem trochu poštoloval obtížnost a je to konečně výzva, už jsem 3x zařval. Akorát mě sere, že se tady skoro nedá utíkat - potvory jsou moc rychlý, takže jediná možnost je utéct přes schody do jiného patra.