Dinky Island

freeware
2000 PC
Příběh hry vypráví o bezejmenném a bezcharakterním hrdinovi, jenž se snaží přesvědčit starosty dvou mocných měst, aby proti sobě nezbrojili a zabránili tak válce. Ještě než se tak stane, tento rek navštíví les, hřbitov a dokonce se na chvilku ocitne i v samotném pekle.

Popisky jsou krátké a stručné, nicméně dosti výstižné a humorné a veškeré akce, které lze ve hře provádět, jsou přehledně přístupné z horního menu.

Originální zápletka, zajímavý průběh hry a zcela nečekaný závěr jsou typické atributy této autorské prvotiny týmu Marion Software, které nalezneme snad jen v sérii adventur s názvem Život není krásný.

Jak čtu popis, tak jsem myslel, že bezchrakterní by mělo znamenat, že je ten člověk sobecký, na nikoho nemyslí a je to svině. Ale když se…

Dinky Island je prvotinou vývojářského týmu Marion Software a nejspíše kvůli nezkušenosti těchto vývojářů nejde o žádný zázrak. Jedná se o mix textové adventury s klasickou 2D adventurou a celkový výsledek je takový prazvláštní.

Konec je netradiční (špatný), ale spíš než na to, jaký bude, jsem se nemohl dočkat, až prostě nějaký nastane. Hraje se to opravdu špatně a nevypadá to taky bůhví jak. Kdyby hra netrvala jen pár minut, určitě bych ji do finiše nedotáhl.

Pro: hra má konec

Proti: hratelnost, zobrazení, krátké