Die drei ???: Das verfluchte Schloss

23.04.2009
20.11.2009

Nový záhadný případ jako ušitý pro samozvané trio mladých detektivů Boba, Justuse a Petera se odehrává v prostředí starobylého šlechtického sídla. Historií a tajemstvím obestřený zámek se ocitnul v sevření paranormálních sil. Duch historického majitele sídla, který zahynul za záhadných okolností, projevuje svoji nepříjemnou aktivitu. Chlapci však přichází na to, že nic není takové, jak se může na první pohled zdát.

Hra se sice řadí do série dobrodružství naší trojice a vznikla na podporu německého kinofilmu režiséra Floriana Baxmayera z roku 2009, ale vymyká se z celé série svým zpracováním a celkovou koncepcí. V tomto případě se nejedná o klasickou point-and-click adventuru, jak jsme byli zvyklí z předešlých částí. Začátek hry patří výběru pouze jediného z možných charakterů, se kterým projdete všechna zákoutí a místnosti prokletého zámku. Jednotlivá poschodí a koridory se vám otevřou až poté, co úspěšně projdete všemi minihrami, které vám každé poschodí nabídne.

Na minihrách je v podstatě hra postavena a všechny jsou určeny pro stejnou věkovou skupinu, do které cílí i filmová předloha hry. V nich se setkáte se skládačkami, skákačkami, logickými hříčkami. Rychlost a správnost jejich splnění je ohodnocena bodovým přídělem.

Jako bonus obsahuje hra záběry z filmu. Kromě PC se hra objevila i na konzolích Nintendo Wii.