@Akhera (14.09.2015 17:07): Ja to mám ako komplet pack obidvoch dielov so všetkými dátami ale už neviem odkiaľ (3 roky dozadu).

Ale máš pravdu oficiálne to funguje podobne ako ZDoom a podobné rozhrania, teda sa tam musia nakopčiť dáta z hrier (resp. nejaké súbory ako wad u doomov).

To som zistil až teraz, myslel som si že DXX je proste normálne komplet samospustiteľný.
Crash - tak pozeram ze GOG tam ma normalnu low-res DOS verziu Descentov.

To fakt nema zmysel kupovat, nechapem preco sa nespojili s vyrobcami Descent Rebirth verzie.
Nic ine nema zmysel hrat.
DX Rebirth som hral nejake 3 roky dozadu a nevidel som jediny malicky bug pocas obidvoch dielov. Presiel som obidva diely cele komplet.

Ponuka 1:1 port vo vsetkych smeroch vo FullHD grafike na widescreen. Hranie povodnej DOS verzie nema ziadny zmysel (v roku 2015).

BTW - vzdy ma fascinoval kriticky pristup k D2 v zmysle ze je to len akoze datadisk na jednicku. Pritom ponuka ovela ovela viac zmien a vylepseni nez mal Doom2 oproti Doom 1 a pritom Doom2 bol prijaty s totalnym nadsenim, jediny rozdiel bol dvojhlavnova brokovnica a par demonov.
Descent 2 bol ovela viac nova hra ako Doom 2 a schytal pomerne velku kritiku za maly posun.