Densha de Go! Final

27.05.2004

Populární série Densha de Go! s více jak desítkou titulů (Ryojo-hen, Shinkansen, Professional 2 atd.) je zaměřena na věrnou simulaci vlaků především v oblastech Japonska. Díl s podtitulem Final z roku 2004 je zatím posledním dílem, který se objevil na osobních počítačích (portovali vyvojáři z Unbalance). Většina her série se objevila na konzolích Playstation a Playstation 2, nebo i Nintendu 64 a Dreamcastu. Hra se však prodávala pouze v Japonsku.

Densha de Go! Final obsahuje mimo nových tras i ty z předchozích dílů ve vylepšené grafice. Předností jsou trasy "Yamanote" a "Chuo Line", které protínají centrální části Tokya a přepravují miliony cestujících denně. Stejně jako v minulých dílech, i zde je nejdůležitějším požadavkem co největší přesnost, neakceptující jakékoliv zpoždění na trase.

To já bych raději zahrál simulátor tramvaje v Praze. Tokijské linky jsou příliš striktní a chaosu prosté. Navíc je vidět, že stroje JR zvládnou dvakrát takovou rychlost, než se obvykle pohybují. Až se dostanu ale z Tokya (nebo zkusím jiný díl série) mohlo by to být zábavnější - takto jde o velice poklidnou, klid vzbuzující simulaci, jenž však déle hrát nejde.