@ad142 (24.05.2016 14:11): Veru, nedá sa tu úplne zovšeobecniť, pretože rôzni bossovia majú aj rôzne resistancie, takže niektorí čo majú obrovskú Magic resistanciu budú extra problém pre mága, takí čo majú extra Physical resist dajú zabrať bojovníkom, ale mág ich usmaží za pár sekúnd atď....

Ja som hral za Clerica, DS2 s Mace/Blacksmiths hammer a SotFS s Longswordami (fire, lightning... striedané podľa potreby) + kúzlenie Lightning spear/Great lightning spear a rebríček by som dal asi takto:

Najťažší:

2 Demon of song
3 Old Dragonslayer
4 The last giant
5 Scholar of the first sin

@Ronik (24.05.2016 12:13): Keď som hral za pyromancera/mága najťažší boss bol Executioner's Chariot a najľahší Looking Glass Knight, keď som hral za bojovníka/rytiera tak najťažší boss boli tie mačky v Frigid Outskirts a najľahší Giant King v spomienke. Asi záleží na povolaní a špecializácii, teraz hrám na dexteritu s dvoma rapiermi a uvidím....

Prowling Magus je ľahký za akékoľvek povolanie.... aj celá tá partička- kongregácia....:)
@Ronik (24.05.2016 12:13): U RRA jsem málem překousl ovladač a Pursy mě taky dost sral. Teď jsem zrovna u toho pet tigera a vidím v tom znova RRA, takže se zase vrátím za pár měsíců a snad to půjde.

Nejsnazší těžko říct, překvapivě dost se mi jich povedlo dát na první dobrou a tak si je ani nepamatuju, protože jsem nehledal jejich jména a slabosti :D
Zajímalo by mě, kteří bossové jsou podle vás nejtěžší a kteří nejlehčí? Můžete jmenovat třeba top 5 u obou kategorií. Já to měl asi takhle (vynechal jsem teda toho bosse ve Frigid Outskirts, ta cesta k němu mi za ty nervy nestojí):

Nejtěžší:

1. Royal Rat Authority (kvůli těm čtyřem debilním malým krysám - tohle byla asi jediná chvíle, kdy jsem byl na bosse vysloveně nasraný kvůli designu)
2. Pursuer na hradbách ve Forest of the Fallen Giants
3. Fume Knight
4. tři invadeři v Sunken King DLC (tohle taky bylo od FROM líné jako prase)
5. Executioner's Chariot (kdybych si nepřečetl ten tip s Alluring Skull, tak jsem tam dodnes)

Nejlehčí:

1. Prowling Magus (Pinwheel 2.0)
2. Royal Rat Vanguard
3. Nashandra
4. The Rotten
5. Aldia
@mazar1234 (08.05.2016 15:32): Není to Boss. Bosse poznáš tak, že příjdeš k němu domů, zavře tě to tam, naskočí jeho Health Bar a mydlíte se. Tady příjdeš, můžeš volně odejít a buď si tě nevšímají nebo si s tebou pokecají a něco ti dají.
@Bodkin (08.05.2016 15:25): No je to tvoja voľba, ale okrem klasických Souls za fight prídeš aj o Giant Soul.

A ako hovorím, je to Boss, treba ho zabiť lebo je to Boss a Bossovia sú na to aby sa zabíjali :-D
@Bodkin (08.05.2016 14:57): Nie, tu Giant ziskas instantne ked ho zabijes, ale neziskas vtedy tu jeho klasicku Boss dusu, ktoru ziskas az v tej spomienke.
Dufam ze je to zrozumitelne napisane.
Ale ona to asi nie je priamo jeho dusa ked sa da ziskat pred jeho smrtou.... neviem presne ja som ju ziskal vzdy az po jeho smrti (resp. nikdy som nesiel do spomienky skor ako som ho zabil).
Díky, hledal jsem poslední DLC a to mě donutilo jít k těm obrům dole v Black Gulch. Takže mám 4 Souls of Giant a jedna ze vzpomínek mě vzala k mrtvému ancient drakovy, tak mám i jeho duši, ale je velká oranžová, tak to asi nebude ono.
@Bodkin (08.05.2016 14:25): Nie z primal Bossov, ale prave tie z Giantov obrazok musi vyzerat takto.
Jedna je v Black Gulch v utajenej lokacii, kde sa dostanes zo zaciatku spadnutim dole na kamen a plosinu, nie tam kde je zamknuta brana ale este kusok vedla.
Hmm, ty obří duše jsou Duše Obrů nikoliv ty 4-5 hlavních velkých oranžových duší těch primal bossů? Teď jsem z toho poněkud zmaten, protože mám 3 Souls of Giant ze vzpomínek těch tří stromů ve té začáteční lokaci.
@Ronik (08.05.2016 12:16): Ja som sa dostal uplne vsade, ale niekedy to dlhsie trva a je lepsie si zapisat/zapamatat kde si nejaky zablokovany priechod nechal za sebou lebo dost dlho ich je akutny nedostatok ale potom viem ze v niektorych mapach neskor som nasiel aj 3 ci snad dokonca 4 kusy....
Ale pouzival som ich striktne iba na zablokovane vchody/truhlice a takmer nidky nie na len tak niekde stojacu sochu, ktora nic neblokovala takze ak ich "blbe vyplytvas na ptaky" tak sa vsade urcite nedostanes.
Jedine miesto kde som ozivil sochy len tak bolo pred hlavnym vchodom do Drangleic Castle, kde stoja na okraji tusim 3, takze nejaka rezerva v pocte ziskatelnych kusov tam je ovsem ja som mal 100% exploraciu celej hry takze mi ziadna neunikla.
Dotaz: je ve hře dost Fragrant Branch of Yore na to, abych se dostal do všech těch zablokovaných lokací nebo je mám šetřit?
Tak aby bolo jasne, Bossovia su na to aby sa zabijali.
Z principu sakra, z principu.

... ale davat ho ked ma 16x DMG resist je chujovina na 100 hodin to je fakt.
@ad142 (03.05.2016 21:40): Nj, ale mě se ho ani zabíjet moc nechce, když na mě neútočí a jen si tam tak šmajdá. Potřebuju ho vůbec zabít? Prý ten Scholar chce jeho smrt a ta královna ho chce taky mrtvého? Nebo mele pořád dokola to samé a její to v podstatě jedno?
Vendrick je dobrý hlavne na to, že ti s tých korún, čo si získal v DLCčkach, urobí jednu, vďaka ktorej nikdy nestratíš humanitu, čo je v Dark Souls 2, kde je jej strata nepríjemná kvôli zmenšeniu "healtbaru" (narozdiel od jednotky, či trojky) dosť podstatné vylepšenie...
Bez tých duší ale... noooo... zabezpečil si si asi takto najťažší bossfight celej hry.... inak je celkom brnkačka s nimi.... ale bez nich...?
@ad142 (03.05.2016 21:21): Funny, někde jsem četl, že bych si měl ženskou změnit zpátky na chlapa a pak to pomůže :D

Všech pět duší jsem měl, pak jsem je vyměnil za zbraně (které stejně nepoužívám :))
@Bodkin (03.05.2016 21:11): Zaujímavé, ten kráľ Vendrick by mal zaútočiť, ak ho napadneš. Treba ho ale seknúť viackrát! Inak ho netreba zabíjať, ale keď chceš, odporúčam získať predtým všetkých 5 obrích duší (alebo aspoň 4), lebo inak bude fakt veľmi ťažký... Toto bola inak ďalšia zo zmien v edíci Scholar of the First Sin, predtým s ním také problémy neboli...
Keby to nešlo, použi zbraň s efektom krvácania.
Proste ho udri aj 20 krát a efekt krvácania zabezpečí, že mu konečne začne ubúdať HP, potom už iste začne bojovať.
@ad142 (03.05.2016 20:50): Hej, všimnul jsem si, že to tím drakem tak nějak skončilo.

Zajímalo by mě, proč se mnou nebojuje ten Král v jeho hrobce. Ať do něj sekám jak chci, tak si tam pořád chodí a nic.
@Bodkin (03.05.2016 20:17): Ten dračí svet nie je DLC, je to príbehová oblasť, keď sa teda bavíme o Dragon Shrine, v ktorom je na konci Ancient Dragon. Zrmzlé "asyleum" a spálená veža sú tie dve DLCčká. Inak tretie je tiež o drakovi, odohráva sa v meste Shulva, Sanctum City, ktoré architektúrou pripomína aztécke stavby....
Tak jo, když jsem si dával oraz od Pontiffa tak jsem nějak zabloudil ke dvojce, pozabíjel všechny great souls a tak, teď jsem asi v DLC? Mám spálenou věž, Zrmzlé asyleum a teď jsem vlezl do nějakého dračího světa.

Docela fór je, že bossy dávám většinou snadno, kdežto ti obr kyklopové, kteří tam jsou od první lokace mi pořád dělají problémy, i když mě nezalehnou.
Jak je to s tou mapou teda? Hoří mi na ní jediný ohníček, a nevím, co to má vlastně znamenat, vzhledem k tomu, že jsem byl skoro na každé lokaci a zabil už dost bossů, o co tam tedy jde.
Tak konečne som ho dohral do konca... Nevynechal som žiadneho bossa a zapálil som všetky ohniská (bonfire). Dokonca aj tie mačky vo Frozen Outskirts som zvládol, ale bola to asi najhoršia lokácia DS II. A ten bossfight to bolo utrpenie. Naneštastie som ho nenahral na youtube, lebo som nemal zapnutý nahrávací program.
@mazar1234 (10.04.2016 21:39): Najskôr sme skúšali rôzne programy, ktoré doporučil strýko Google a to Fraps, DXtory a tak... ale všetky boli shareware, teda rôzne obmedzenia: škaredý nápis vo videu, nízke rozlíšenie, časové obmedzenie nahrávania, chýbal zvuk... a tak. potom sme vyhrabali CD, čo sme mali ku grafickej karte a tam bol program MSI Afterburner, ktorý je úplne zdarma, nahrával pekne, neobmedzene... S kvalitou som spokojný. Takže v ňom je to vytvorené, len dosť veľké to je, ešte skúšam programy, čo by zmenšili veľkosť bez straty kvality...
@ad142 (10.04.2016 20:42): Kontrolna otazka - cim nahravas videa?

Inac s uploadom na youtube som nikdy nemal ziadny problem, a to som uploadoval aj "long video" a nie jedno (tzn. 1+ hodina v kuse). Ako par hodin to spracovaval, ale nic problematicke s cim by sa trebalo zvlast zaoberat.
Skúsim moj súboj s tými slávnymi kráľovými petmi v Outskirts znovu nahrať na YouTube, ale nebude to pravidlo, lebo upload týchto pár minút mi trval skoro poldňa...
Taktika uskakovania do bokov a nie dozadu je platná inak na väčšinu bossov... Tento súboj je špecifický tým, že je vďaka posilám taký hromadný... v tom chaose som bol rád, že bolo vobec kam uskakovať... Okolo toho Outskirst chodím ako mačka okolo horúcej kaše
@ad142 (10.04.2016 20:05): Tak a teraz sup sup do Frozen Outskirts nepovinnej casti.
To si len teprve krasne uzijes luxusnu zabavku :-D.

Ale nejako skoro ti tam nabehol ten King to co ma byt, mne vzdy prisiel az ked som to mal cele vykillovane a vsetky brany zamrznute.

Inac ked si uvedomis ako na neho tak je to jeden z lahkych bossov, treba len byt nalepeny pri nom a skakat vzdy "za neho" nie uskakovat prednim alebo do bokov.

@SilentWolf (10.04.2016 20:10): Kym to nenapravis tak mas zakazane hovorit si DS fanusik! :-D
Ale ta skvela odmena za Kalameeta bol riadny trololo predmet.
@ad142 (10.04.2016 20:05): Jo, jeden z mých mnoha restíků. Nevím jestli si vůbec můžu říkat DS fanoušek, když jsem dvojku tak odbyl a Kalameeta v jedničce zabil poprvé před týdnem. :D každopádně ve dvojce mi toho chybí fakt dost udělat.. co se DLC týká.
Perem to tam horký jo!

Čo sa mi nepodarilo v pôvodnej verzii DS2 to sa mi konečne podarilo dnes v SotFS, takže mám kompletný trofejník všetkých bossov v hre (vrátane skrytého Darklurkera samozrejme).

Ale celé Frigid Outskirts aj s bossfightom je aj tak príšerná debilina, gamedizajnérska demencia prvej triedy.

Tak môžem s kľudným svedomím naštartovať trojku bez nejakých restov.
Práve preto nakoniec ten profil hry asi ani nebudem editovať.... Proste si za tým stojím, čo je tam napísané, bossovia (nech im hovoríme akokoľvek) pribudli, aj koniec hry je vďaka novej NPC postave SotFS (a zároveň bossovi) iný..... akurát možno je tam napísané navyše to slovíčko "významní".... významní sú asi ako pre koho... :)
@ad142 (29.03.2016 18:28): No je fakt, ze za plnohodnotneho Bossa sa povazuje iba prisera ktorej naskoci dole vlastny health-bar s menom.

Minibossov je tam aj viac, hlavne niekolko Pursuerov a napr. aj Chariot v Drangleic castle v tej velkej sale.
Aha, takže nabudúce môžem byt konkrétnejší pri menovaní.. Neviem ako to presne chodí, stále som tu ešte nováčik, ale snažím sa zlepšovať... Ešte aj k tomu môjmu popisu hry, tí spomínaný kritizovaní "bossovia", hoci na záver je skutočne iba jeden nový, hlavný.... Mal som na na mysli viacerých pridaných počas hry, aj keď by sa možno mohli označiť za tzv. "minibossov". V Dark Souls sa odjakživa bossovia delia na bossov a minibossov, ale spomínať to v popise hry sa mi zdalo zbytočné... A v podstate teda tento SotFS pridáva nových minibossov, ako napr. wywernu ktorá chráni Ornsteina v tej katedrále alebo Dragonridera pred Velstadom v Undead Crypt - Krypte nemrtvých (čo je akýsi osobný strážca osobného strážcu kráľa Vendricka..:)
@ad142 (29.03.2016 16:09): Pokojne ho môžeš menovať, ktokoľvek sa pozrie do zmien profilu, bude vedieť, kto to schválil :D Samozrejme netuším presne, koľko je tam nových bossov a zmien, to môže asi vedieť presne len hráč, ktorý to hral. Inak od začiatku som sa viacmenej prikláňal k pridaniu nového profilu a vzhľadom na to, koľko má táto edícia zmien je myslím vhodné, aby to tu bolo samostatne. Akurát to vrchnosť na prvýkrát zamietla a poriadne sa nevyjadrila ani na druhýkrát :D
A inak to, že sa jedná o bossa, som nechcel v profile hry spomenúť, lebo by to bol tzv. spoiler asi, tak som ho radšej nazval ako "nové NPC"... Scholar the First Sin som sa pokúšal sem nahodiť už dávnejšie, ale nebolo to schválené, lebo vraj je tam primálo zmien oproti povodnému Dark Souls II. Teraz to vyšlo, na druhý pokus, keď mi výrazne pomohol jeden nemenovaný V.I.P. užívaťel, čo to schválil na vlastné triko. Vďaka mu za to...
Včera som to dohral, akurát mi ešte chýba tá dementná nepovinná oblasť v snežnom DLC a to bude strašný záhul, snáď to do vydania DS3 stihnem a podarí sa mi zabiť duo mačacích bossov, ktorých som v pôvodnom DS2 nedokázal zabiť ako jedinú vec z celej hry.

Pre zaujímavosť, všetky 3 DLC mi prišli úplne rovnaké a bezo zmien oproti pôvodnej verzii, myslím že sa upravovala naozaj iba a len pôvodná časť hry bez DLC.

K popisu hry "Taktiež pribudli nielen radoví protivníci, ale aj významní bossovia". Pribudol iba jeden jediný Boss predsa, ten Scholar of the First Sin s ktorým sa dá bojovať na úplnom konci hry, nemalo by tam byť radšej jednotné číslo?