@Avathar (22.09.2023 10:09): Spíš než cesta menšího odporu to je hra na čísla. Dex build je zas hra na dovednost s ovládáním a postřeh. Ne že by to u heavy str buildu nebylo potřeba ale nemusíš u každého souboje jet na plno a tím pádem je hra i míň únavná. Jak jsem psal níž, měl jsem plně upgradnuty Havel armor na medium kotoul a Murakamo ( snad ti píšu správně) meč který má prodloužený dosah, velkou rychlost na tak velikou zbraň a kromě pár fightů v dlc to šlo výborně. Samo než to člověk sežene a vyupgraduje tak to dost trvá takže na tank v dřevěné vesnici sem si hrál až ke konci hry :)
@SilentWolf (22.09.2023 09:49): Hral som to 2020 v tejto edícii. Jeden útok, ktorý narazil na akýkoľvek objekt - nepriateľ, štít, truhla, nábytok, stena atď tuším uberal 1 durability.

@Avathar (22.09.2023 10:09): Jednotku som prešiel, rovnako ty, nahypovaný predtým a tú som hral na Str build, tak som chcel ďalšiu hru ísť dex. :) Inak jasné, úplne v pohode hraj na str, však to je normálny build. Keby to hrám znova, tiež idem str.
@Tulareanus (22.09.2023 09:45): Presne taký istý dojem som z toho mal aj ja. Nedával som skoro žiadnu damage, zabíjali ma obyčajní nepriatelia, hoci som sa leveloval... Ten systém levelovania je v dvojke celkovo nejaký divný, človek má pocit, že naleje XY duší do sily, ale damage dáva skoro rovnakú... V každom prípade za čisto strength build sa to hrá o dosť pohodlnejšie. Možno je to cesta menšieho odporu, ale tento diel nepovažujem zase za taký kvalitný, aby ma to nejako extra trápilo. :)
@Tulareanus (22.09.2023 09:45): oni to poškození zbraní ještě měli snad nějak vázané na FPS a vím, že tehdy dělal problém PC release když běžel v 60FPS. Ale řekl bych, že v této edici by to mělo být opravené.. zákonitě... snad :D
@Avathar (22.09.2023 09:17): ja som ds 2 prešiel na dual wield dex build a mal som pocit, že som sa namakal ako v práci. Čiastočne som mal pocit, že to poriadne ani neotestovali, lebo niektoré aj lepšie zbrane mali durability 30 a to v praxi znamenalo, že aj medzi 2 bonfirami som musel použiť 2-3 repair powdery a počas boss fightu aspoň jeden. Meanwhile sekery durability 80-90. A vtip je v tom, že ľahšie a rýchlejšie dex zbrane potrebujú viac hitov do nepriateľov..
@SilentWolf (22.09.2023 09:14): Hej, presne tento strength build teraz idem. Zdá sa mi, že to je najvhodnejšie. Skúšal som predtým zameranie skôr na dexterity a bolo to dosť trápenie (hlavne kvôli pridanému statu Adaptability). Teraz mám pocit, že mi to ide lepšie a dokonca sa aj pri hraní bavím...
@Avathar (22.09.2023 08:52): zrovna tohle je jeden z mála dílů, kde jde hrát na opravdu opravdu opravdu těžké brnění. Tzn. čemu jde uhnout (nikoliv úskokem, ale prostě krokem do strany), tak uhnout, jinak seknout do nepřítele. V podstatě jsem byl schopen absorbovat jakýkoliv dmg a svým dmg zabít nepřítele.
Ve trojce už tohle není. Rozhodí tě kdejaká foukačka na papírové kuličky, i když máš rytířskou zbroj.

Sice je na pováženou jak zábavný je pak ten gameplay, ale mě tu bavilo hrát za popelnici se štítem. Prostě opravdu těžký rytíř, který když sekne, tak to bolí a zároveň mu jeho útok nepřeruší skoro ani útok draka.
Fajn, tak emócie trochu vychladli a opäť som sa k tomu vrátil, niečo ma k tomu furt ťahalo. :) Rozohral som to znova za iný class a mám pocit, že to už ide výrazne lepšie a že sa do toho konečne dostávam. Tie zmeny, ktoré sa urobili sa mi stále nepáčia a všeobecne je to z môjho pohľadu rozhodne krok späť, ale som odhodlaný to dohrať. Tak držte palce. :D
@Charllize (20.09.2023 20:50): Jasné, to je možné, mám v tom investovaných necelých 10 hodín, ale vôbec ma to nechytilo. Na rozdiel od predchádzajúcich, kde som sa namotal veľmi rýchlo. Absencia Miyazakiho je dosť cítiť, ale rozumiem aj tomu, že niekomu ten odklon sedí. Možno sa k tomu niekedy vrátim, ale toto bolo prvý raz, čo som zažil rage quit a proste hru zmazal...
@SilentWolf (20.09.2023 10:16): Nevím, proč zavedli čištění lokací, ale Tebou popsaný důvod se mi nezdá. Proti přelevelování částečně fungují spíše softcaps u základních statistik (a to u všech dílů série) a Company of Champions obnovuje respawn i v lokacích, které hráč komplet vyčistil.

DS II (speciálně ve verzi SotFS) je můj nejméně oblíbený díl, ale musím uznat, že obě verze DS II mají z celé série nejlepší NG+ (nejvíce odlišností od NG).
@SilentWolf (20.09.2023 10:16): Hmm, nevím no jestli tam nějak výrazně to prelevelovani funguje a poskytuje nějaký výrazný op změny. Od určitý chvíle to stojí bambilion duši a vliv na staty skoro nic. Takže rozdíl třeba mezi hráčem na lvl 120 a 160 nebude nijak vyrazný v rámci těch statistik.

Tak oni asi taky nemysleli ze DS budou hrát lidi na taneční podložce, to Ja se svým cistenim lokaci jsem oproti nim nevýrazný šmudla :)
Se to tady zas ozivilo a vracíme se zpět ke klasickým rozpravám :)
Jak jsem už psal níž. Na DS2 se mi nejvíc libil old school přístup v rámci různých mechanik, pak rozmanitost prostředí ( i když občas nedává smysl ) , délka hry, robustní level up, čištění lokací na nulu, a unikátní/jiná atmosféra oproti zbytku série.
Když bych měl stvořit pořadí From her tohohle typu bylo by to asi takhle.
Elden Ring
Dark Souls 2
Dark Souls
Dark Souls 3
Demon Souls

Bloodborne a Sekiro jsem nikdy nedohrál protože mi nesedí :)
@Avathar (19.09.2023 17:04): To boli presne moje pocity po jednotke, že všetko nie je zlé, ale je to akosi horšie než v jednotke. Som nakoniec rád, že som si to zahral a prešiel, ale je to jediný diel trilógie, ktorý som hral a prešiel len raz. Ono aj Miyazaki a jeho tím v podstate pri tvorbe dvojky z hľadiska sveta a príbehu s výnimkou jedného miesta v DLC, dvojku úplne preskočil a trojka naväzuje na jednotku. Totiž dvojku robil úplne iný tím v rámci fromsoftware zatiaľ čo ten hlavný tím robil Bloodborne a je to tam cítiť. Aj lead projektu sa niekoľkokrát menil a nakoniec to ešte "zachraňoval" práve ten hlavný tím.
Tak som dvojku napokon zapol a začínam si myslieť, že som urobil dosť veľkú chybu. Ten zošup kvality oproti jednotke či Demons Souls je až neuveriteľný. Dám tomu ešte pár hodín a skúsim sa adaptovať a hlavne nalevelovať a možno sa to zlepší. Ale aj tak už teraz dosť veľké sklamanie.
@Phoenix (14.05.2020 17:19): No kvôli achievementom, by som to rozhodne znova nehral. :D Ale, čo by som mohol urobiť, je skúsiť vykúpiť u obchodníkov spelly, pretože itemy som asi vyzbieral všetky všade okrem jedného fakt zlého skoku v Iron Keepe a pár itemov v Gutteri som asi nezobral, lebo tá lokácia bola otrasná.

A to pritom Majula vyzerá oveľa lepšie ako skoro celý zvyšok hry. Keď som prvýkrát vyšiel do Forest of the Fallen Giants, tak som sa musel zastaviť a pozrieť na internet na rok vydania, či si ho pamätám správne, lebo tá hra vyzerala fakt zle. V podstate textúry, ktoré sa nachádzajú za priestorom, cez ktorý sa dá kráčať sú priam ohyzdné, ale to opadané lístie v hranatých kopách, to ma dorazilo.

Inak perlička, by ma zaujímalo, či v tom poslednom dlc zabudli tú katedrálu urobiť zboku, alebo sa na to vysrali, prípadne či úplne zabudli, že hráč pôjde aj na druhú stranu mesta, odkiaľ ju uvidí zboku.
@Tulareanus (14.05.2020 15:09): Nebudeš to hrát znovu, abys získal všechny achievementy? Jsou mezi námi tací, co mají všechny v obou verzích hry :-))

Ne, bylo to spíše kvůli ostatním a vzpomněl jsem si u Tvého komentáře právě na to, že to svého času způsobilo menší bouři (původní verze, kterou ukazovali, vypadala díky lepšímu lightning výrazně lépe než verze finální).
@Tulareanus (14.05.2020 14:05): ja k tomu ale slepy nejsem, jen mi to nevadi tolik jako tobe. Bud teda tu hru chci hrat nebo me sere a hrat ji nechci. Jakmile jedna strana prevazi je rozhodnuto, tak proc se pak zybtecne stresovat necim u hry co jsem se rozhodl hrat a radsi to neprijmout tak jak to je?.
nekdo na me poprve vystreli skrz zed, tak uz to pak vim ze se to muze stat a pocitam s tim a snazim se tomu prizpusobit hrani.
Ono to pochazi z drevnich dob hrani, kde jsem mel hru a proste mela takove ci makove chyby, sance ze to nekdo opravi byla nulova tak nezbylo nez se prizpusobit a prijmout ty chyby jako soucast hry a nejak to s nima hrat. V konecnem dusledku pak stejne na ty stare hry vzpominam s dobrym pocitem ze to bylo fajn :)
@Charllize (14.05.2020 10:03): Tak mne príde logické, že ak má hra nejaké očividné chyby, tak voči nim nebudem slepý bez ohľadu na to, či sa mi hra páčila alebo nie. O to viac, ak vo výsledku upravujú hrateľnosť. Zažiť horšie veci neznamená, ignorovať tie subjektívne menej zlé, ak sú stále zlé.

@SilentWolf (14.05.2020 10:47): To zas nie. Brat ako "provokáciu" rozohral trojku v deň ako som dohrával dvojku a vyzerá to naozaj lepšie. A teraz nemyslím na vizuál, ktorý samozrejme lepší je. Čo mi pripomína, že DS2 vôbec graficky nevyzerá ako hra, ktorá vyšla v roku 2014, ale možno tak 2008 a vo veľa lokáciach (shaded woods, forest of the fallen giants, shrine of winter, harvest valley atď...) mi dokonca prišla graficky horšia ako jednotka - hlavne hranatosť a textúry prostredia. Trojku by som ale nerád rozohrával po jednotke a dvojke, lebo taký maratón by mi asi trochu vyčerpal nervy. :) Potrebujem si dať teraz nejakú hru, kde mám normálne nekryptické dialógy bez maniakálneho smiechu a kde sa dá hra pauznúť. :)
@Tulareanus (14.05.2020 01:41): Ona to nema ani trojka ty achievmenty za DLC. Obecne tohle Bandai Namco ma u hodne her a myslim ze o tom rozhoduji oni. Bloodborne trofeje za DLC ma.

Jinak jsem to tady psal uz Milfovi, ja veci jako debilni hitboxy nebo strileni skrz zdi neresim, je mi to jedno. Proste to beru tak ze to tak je a je to soucast hry a nejak se s tim popasuju. Uz jsem zazil horsi veci :)
@Charllize (13.05.2020 21:58): Tak mne to vadilo, lebo som chcel komplet a takú stupídnu hernú mechaniku, ktorá na to vlastne neupozorní (i keď logicky by so mal byť silnejší, ak sú tie duše vo mne a nie v inventári). On ten boss Vendrick, by sám o sebe nebol ťažký, pretože je pomalý a extrémne predvídateľný. Lenže ja som do neho rubal vyše 20 minút čistého času za 23 dmgu, pretože som mal v batohu len jednu tú dušu a ostatné použité. A to určite nie je zábava. Inak extrémne lenivé mi prišlo, že Scholar of the First Sin nemá ani žiadne achievementy navyše a za dlcčka nie je ani jeden achiev, hoci sú najťažšou časťou hry. Ale čo už, bez achievementov môžem žiť, žily mi to trhať nebude. Bolo tam viac iných dizajnérskych prešľapov a nedostatkov. Pričom to videnie nepriateľov cez stenu a retardované hitboxy útokov niektorých nepriateľov (napr. damage, ktorý som dostal po tom, ako bola dokončená animácia útoku nepriateľa alebo nabodnutie, ktoré mi boss dal napriek tomu, že som stál za ním, ale blízko, hoci on bodol pred seba. To som aj vygooglil ako známy issue, s ktorým sa stretlo dosť hráčov) a fakt veľa skákania oproti jednotke. Alebo extrémne iritujúce "bear-seek-seek-lest". Pri takých veciach už fakt neviem, či je to lenivosť alebo stupidita vývojárov. :

A najlepší diel, tak určité. :D

Tú líniu Lucatiel som splnil, to bola prekvapivo fajn postava. Moja druhá najobľúbenejšia po Gavlanovi. Ten bol najužitočnejšie NPCčko v hre. :D Ale mal som rád aj Head of Vengarl a jeho helmu som nosil väčšinu hry, kým som neprešiel na Velstadt's Helm. Hru som inak dohral na leveli 210.

@mazar1234 (13.05.2020 23:18): Tak ja som Darkwraithov v jednotke nejak nefarmil. Vyzabíjal som ich tuším 3x, ale neprišli mi vôbec ťažký, ale je to možné aj tým, že som už bol dosť silný a na bossa v tej lokácii som šiel až ako na posledného zo štvorice.

Kamera v dvojke vedela byť neskutočne otrasná. Stačilo, že som sa priblížil alebo nedajbože prirolloval smerom ku stene (ani som pri nej nebol úplne) a kamera sa zbláznila. Target lock som v dvojke kupodivu začal používať v PvP a pri niektorých bossoch, ktorí sa veľmi radi veľa hýbali ako napr. Pursuer, u ktorého to bol pre mňa základ, ako ho dať bez zranenia. V momente ako bolo však viac ako jeden nepriateľ, tak bol pre mňa target lock nepoužiteľný.

Väčšinu hry som hral a dohral na Warped Sword +5 a Blacksteel Katana +10 v power stance. Mimochodom power stance je tiež vec, o ktorej hráč od hry vôbec nevie a zistil som, že to existuje, náhodou. Chvíľu som mal katanu infusnutú na poison, ale vo výsledku to nebolo dobré, lebo veľa nepriateľov v tej fáze už malo resist na poison, prípadne bossovia úplnu immunitu, hlavne tí z DLC a nemyslím tým to prvé, kde aj poison používali.

Nechám si to v hlave odležať a potom napíšem komentár.
@Charllize (13.05.2020 21:58): Tak trojka je maximálne vypilovaná v rámci "user friendly", teleport cez bonfire je 100%, lock-target je tu konečne správne naprogramovaný a funguje tak ako mal fungovať už dávno, pitie estusu netrvá 300 rokov........
@Tulareanus (13.05.2020 14:52): Vendrick je takova trosku prasarnicka, ale neni povinny takze to tak nevadi. Ja mel stesti ze jsem ty duse mel a on je stary nemotora ( jeste vetsi nez ja:), takze sel na druhy pokus.

Kazdopadne gratuluji k dohrani nejlepsiho dilu a jsem zvedav na reporty z trojky, ta ti sedne dle meho vic.

BTW mam 78% achievmentu, ale asi se to nezmeni, odmitam sbirat vsechny ty miracles a podobne. A dosral jsem linii z Lucatiel of Mirrah.
Tak som to včera v noci dohral. Horsefuck Valley nakoniec nebolo tak strašné ako niektoré iné lokácie a podarilo sa mi ho prejsť na druhý pokus a následný boss fight dať na prvý pokus. Ale bez hanby som si tam nasummonoval npc, aby som to nemusel xkrát dávať. Potom som ešte bol zabiť not so very much ancient dragona v Dragon shrine, čo sa mi podarilo asi na štvrtý pokus, pričom dvakrát som umrel na jeden z programátorských failov a to, že mi dalo (veľký) dmg po tom ako sa mu dokončila stomp animácia a mne to i tak ubralo život. Chcel som ísť potom zabiť Vendricka, ale zdesene som objavil jednu z najhorších featur celej hry - tie giant duše treba mať v inventári a nie ich použiť, inak je celý ten boss fight na hovno. A ja som mal u seba len jednu takú dušu z vyššie spomínaného bossa. I tak som ten boss fight skúsil, ale dával som 21-23 dmg jednou ranou, čo je pri jeho 11450 životoch neúnosné. Neviem koľko dodgu a rán som dal, ale stiahol som ho asi na 40%, kým som pochybyl a on ma zabil. Tak som si povedal, že na to kašlem a šiel som na záverečného bossa...a ten padol na prvý pokus ako z papiera, ani mi v podstate nič neurobil. Dojmy v sebe ešte musím uležať, ale z hodnotenia vidieť, že oproti jednotke sklamanie. Ale tak idem ešte dvihnúť jednotke hodnotenie z 80% na 85%.
Ten paradox, že Crown of the Ivory King je z hľadiska príbehu najzaujímavejšie dlc (resp. jediné, čo má nejaký príbeh), ale tie nástrahy... Najväčšia nástraha sú tam asi ale bugy, nestabilnosť. Hra mi dvakrát padla a raz zamrzla. Najhoršie je, že mi zamrzla rovno po tom ako som zabil záverečného bossa dlc burnt ivory kinga a keď som ju znova spustil, bol som pred bossom... Tak som sa s ním musel trápiť druhý raz. No a došiel som bohužiaľ do horsefuck valley. A so zábavou to už asi reálne nič nemá spoločné. Rovnako ako momenty, kde hra jednoducho hráča chce zabiť a zabije vždy, pokiaľ si to hráč vopred neprečíta alebo to už nehral a nezabilo ho to - hlavne neviditeľný nepriateľ, ktorý mi dá instakill na plnom živote odzadu, to som fakt nečakal. A stretnutie s neviditeľným bossom, to bola tiež veselosť, kým som sa rozhodol, že sa radšej vyberiem inou cestou...
@Tulareanus (10.05.2020 18:23): Jo, ale vizualne. Proste jsem ho vzal do ruky, zabil par nepratel a zjistil jak to jde dobre a ze mi to vyhovuje. Ne vazne, ciste pudova zalezitost. Jedine na co koukam jak to skaluje se statama a jaky to ma dmg a kolik to vazi, pripadne jak narocne je to upgradovat. Dalsi veci uz moc neresim, protoze je pro ten styl co hraju moc nepotrebuju. Jedinou vec co jsem se poradne naucil je backstab a s tim vydrzim na vsechny tri dily.
@Charllize (10.05.2020 18:17): Tak systém je v tom, či upgraduješ správnu zbraň, napr. v dvojke s dobrou poise, staggerom alebo hlavne counter damagom. Ty si si predsa tiež vybral Murakamo, ktorý patrí medzi tie lepšie zbrane.
@Charllize (10.05.2020 18:10): Tak mňa trochu mrzí to, že v podstate skoro všetko, čo som videl boli ST buildy, akurát v pvp som natrafil aj na casterov, lebo potom to ukazuje, ako je to strašne v niektorých veciach nevybalancované.
Triviálne v čom?
@Tulareanus (10.05.2020 18:00): ja hral dvojku offline primarne proto ze pak ta tabulka v majule co obycejne ukazuje smrti vsech hracu potom ukazuje smrti jen moje, coz mi prislo zajimave. (akorat si ted ten pocet nepamatuju, musel bych to zapnout)

Obouruc pouzivam vyjimecne, prijde mi to neohrabane, k uz tak neohrabane postave je to dost opruz a jelikoz vetsinou rady matadoru z DS ruzne po webu jsou mi ukradene tak si to nejak delam po svem, je to tak nejak vetsi zabava. Ale je teda trosku pitome ze ten havel+Murakamo zrejme slouzi majorite hracu, coz nebyl muj umysl. Vetsinou se uniformnosti snazim vyhybat. A u DS mam jeste ten problem ze mi ta hra v zasade principama prijde trosku trivialni, tak mivam tendence plno veci moc neresit. Jako treba zde pritel Milf ktery baziruje pomalu na kazdem pixelu co hra ma:)

Ja mel treba u toho murakama pocit ze ten zpusob kterym se ziskava jsem objevil nahodou a nejakou dobu jsem zil v domeni ze mam jakoby nejakou vzacnejsi zbran :)
@Charllize (10.05.2020 17:54): Videl som, že tam máš DS3 video, ale neklikal som, lebo keďže som to nehral, tak je jedno, ktorý by to bol boss a bol by to spoiler.
No ja som práve v jednotke hral ten ST build s black knight greatsword, tak som chcel dvojke vyskúšať niečo iné. Pôvodne som rozmýšľal nad casterom, ale nakoniec som sa na to vykašľal a šiel som dex. a Ono ten Warped Sword s Blacksteel Katanou je fajn, ale nižšia durabilita v kombinácii s tým, že jednoducho musíš viackrát udrieť a mať dlhší fight je trochu nelogické peklo. Havel set mi prišiel v dvojke prístupnejší ako v jednotke, kde si v podstate o polovicu menej leveloval napriek tomu, že endurance tam bola oproti dvojke broken. Ja hrám offline, lebo sa mi nechce kvôli tej hre vypínať steam alebo internet. Akože párkrát mi už invaderi pekne zavarili, ale väčšinu viem staggerovať, tak necelú polovicu invázii od hráčov som úspešne odrazil. Najviac ma dostalo včera, keď som išiel na fume knighta a v niekto ma invadol v momente ako som vstupoval do fog gate, tak som iba videl správu o invadnutí a rovno za tým správu, ako invader opustil môj svet. :D Ale dnes som sa dočítal, že som si blbo sťažil ten boss fight s Fume Knightom, lebo po niekoľkých nezdaroch som si nasummonoval tie dve npc a dnes čítam, že vďaka tomu má on 300% života. Čo bola obzvlášť otrava, keďže tie dve npc skoro žiaden dmg nedávajú a dokonca na wiki je odporúčanie, aby ich ľudia nesummonovali, lebo je to kontraproduktívne. No nič, zahral som si darker shade of souls.
@Tulareanus (10.05.2020 17:46): Nevim, ja hraju offline, a ten havel+murakamo nejak prirozene vyplunulo z toho jak hraju.
Me moc ty rychle a agilni buildy nebavi. Zrovna tak ty co vyuzivaji kouzla.

Jen v DS3 jsem na Havla nedosahnul, protoze ty pozadavky aspon na medium kotoul jsou uplne mimo. takze jsme to dohral v nejakem Silver knight armoru tusim. Mam tam myslim taky video, ale je to final boss, tak bys asi mel spoiler.
@Charllize (10.05.2020 17:37): Tak ono práve naopak, mne to nepríde, že na tanka je to problém - veľa života, equip load havelov armor set, ktorý nie je v hre vôbec neskoro. Paradoxne som si uvedomil, že na podobné buildy na havelov armor set alebo smelter demon armor set s murakamom a ultra greatswordami vidím väčšinu hráčov pri bonfire. A aj bez nejaké väčšieho farmenia po čase človek už i tak nemá do čoho dávať body Napr. ja:
Vigor - 50
Adaptability - 30
Intelligence - 8
Faith - 5
Attunement - 6

Ja inak používam Looking Glass Knight armor set okrem helmy, tam mám Vengarl's helm. Všetko +5.

EDIT: Obojručne berie len o trochu staminy viac, myslím, že rozdiel v dmgi je väčší, ako rozdiel v stamine. No práve tých 5-6 rán je imho presne spôsob, ako sa nechať zbytočne zasiahnuť nepriateľom, hlavne ako tam aj bolo vidieť, tak ti napriek heavy armoru vedeli dať stagger. Večer môžem Murakamo vyskúšať, ako je to s obojručnými animáciami a braním staminy, ale viem, že pokiaľ na nejakého bossa nie je štít naozaj dobrý a človek nehrá power stance (čo ja hrám), tak je zlaté pravidlo mať zbraň obojručne (to nie je môj názor, ale je to na tých dark souls wiki, ale v praxi sa mi to v jednotke veľmi osvedčilo).
@Tulareanus (10.05.2020 17:30): ja nerad poskakuju a pobiham kolem nepratel. A dela mi dobre kdyz maji problem me zabit i kdyz mi nalozi. Ono to da dost prace tu postavu udelat aby takhle moc vydrzela. Plus Murakamo je zbran proti ktere ma malokdo sanci, aspon v DS2 :)

ten fight s tema trema debilama jsem delal napred solo, asi 10x. Cestu tam znas, lol. Proste ten brute pristup co mam se tam moc nehodi. Takze jsem poprve za celou hru musel vzit pomocniky z rad NPC, jinak bych to asi nedal:)

mam pocit ze obouruc bere vic staminy? Je to tak? Uz si to uplne presne nepamatuju A ja mel udelanou staminu tak aby mi vysla presne na pet (nebo sest?) zasahu bez zastaveni jednorucne, kdyz je full. Obouruc bych dal tak tri a ten vyslednej dmg je pak mensi. myslim ze proto. A taky proto ze nikdy nevim jestli nahodou ten stit nepouziju :) A Murakamo je hodne rychla zbran, takze dat tech 5 nebo sest ran na jeden zatah nezabere tolik casu. Mozna ze obouruc ma nejakou debilni animaci co zdrzuje...ja si to uz uplne do detailu nepamatuju:)
@Charllize (10.05.2020 17:08): Jáj takže ty to bruteforcuješ. :D To si ja nemôžem dovoliť, pri mojom dex builde musím uhýbať a nenechať do seba takto mlátiť. Elana bola ale easy boss fight na pomery tých DLC, dal som ju na prvý pokus, Sinh už bol horší s tým jeho lietaním a znižovaním durability. Každopádne v Sunken King DLCčku neboli problém bossovia, ale naopak mobovia a to prostredie. Naopak v Old Iron King DLC boli problém bossovia (okrem zrecyklovaného smelter demona) a tá otravná cesta cez dve plné miestnosti debilov k poslednému bossovi. Inak trojica v Sunken King DLC bol v rámci DLC pre mňa najťažší boss fight a dával som to sám. To bol neskutočný záhul umanévrovať troch a ten fight mi trval asi aj 20 minút, najprv som zabíjal dexa, potom lukostrelca a potom toho debila, ktorý cosplayoval Havela. Inak sa cítim podvedený tým ST buildom s najťažšou zbrojou, ja keby som sa tak málo hýbal a spammoval toľko R1 hrajúc ten dex, tak sa ďaleko nedostanem. :/ Inak sa čudujem, že si neswitchol na obojručné držanie pre lepší dmg, keďže štít si použil asi dvakrát za celé video.
EDIT: To isté vlastne aj pri prvom videu, kde je block zbytočný.
@Milfhunter (10.05.2020 15:38): Tak ono je to stále tam niekde pod povrchom hrateľnostne Dark Souls. Preto to aj hrám, len je to takmer vo všetkých ohľadoch zbastardizované a až na pár výnimiek (manipulácia s inventárom, zobrazovanie porovnania vlastností itemov pri equipovaní, warpovanie) je tam vždy downgrade oproti jednotke. A aj väčšina bossov je skrátka nudných a čo ma hnevá aj zrecyklovaných aj z jednotky, prípadne aj dvojke sú niektorí bossovia viackrát a pritom veľakrát vyzerajú len ako o čosi väčší radoví nepriatelia.

A tie ich životy a môj dmg output je tiež smútok napriek tomu, že mám na zbraniach S a A scaling a obe na max upgradnuté a po mojom googlení som zistil, vraj to patrí medzi úplne naj dex zbrane (Warped Sword a Blacksteel Katana). Keby neviem v základnej hre veľa nepriateľov staggerlocknúť, tak by mi to trvalo ešte oveľa dlhšie. Aj pravidelné backstabovanie robím v podstate primárne len preto, aby som šetril čas.
@Milfhunter (10.05.2020 08:17): Nebol. musel som si to vygoogliť a už teraz sa bojím. Mám za sebou iron king a sunken king dlc a to ivory king ma ešte len čaká, ale ako som napísal nižšie, dizajnovali to nejakí absurdní sadisti, ktorí pochybujem že to hrali. Moja základná časť výbavy do tých dlc je prsteň na spomalenie znižovania durability +2. Bez neho by som bol dávno v prdeli.

Inak som z tej Dark Souls 2 sklamaný, lebo je tam veľakrát kvantita nahradzujúca kvalitu, prípadne stupídny dizajn, kde to človek progressuje po milimetroch nie preto, že by to nevedel dať, ale jednoducho preto, že má nízkdy dmg, nizku staminu a tých nepriateľov je jednoducho veľa (a to som hitol na dex aj stamine cap dávno). + v DLC a neskôr v hre je viacero bodov, kde treba skákať alebo dropovať a hra sa spolieha na to, že mám aged feather alebo homeward bone, lebo je to slepá ulička a môžem veselo zabíjať odznova. + oproti jednotke ani dizajn väčšinou nedáva architektonicky zmysel - jama do miestnosti v budove, v ktorej nie sú dvere, ani okná, ale je tam jama do nižšieho poschodia. Drangleic Castle, kde okrem trónnej miestnosti je spôsob pohybovania sa po hrade taký, že sú len jedny dvere pod hlavným schodiskom, do ktorých treba ísť a tam je rebrík dole do zvyšku hradu. Som si predstavil časy, keď bola krajina normálna, kráľ a kráľovná dokončili audiencie, odišli pod schodisko a zliezli po rebríku do svojich komnát. Prípadne lokácie, kde zabíjanie veľkých nepriateľov treba cheesovať cez malé dvere alebo vyššie položené výklenky lukom, lebo inak je to sadamaso gangbang (pozerám sa na Vás fire salamandre v jame vo Forest of the First Giants. Ale celkovo ma štval ten zlý dizajn oproti jednotke.

V jednotke boli cesty alternatívne preto, lebo neboli otvorené dvere/skratky alebo boli zasypané dvere/priechody a išlo sa aj cez strechy, či rozbité okná. V dvojke ten dizajn nedáva zmysel častokrát vôbec. Nehovoriac o tom, že lokácie na seba nenaväzujú, interiér voči exteriéru nemá správnu mierku a po pár metroch vyzerá horizont úplne inak (celkom ma rozsekal ten 20metrový tunel zo shrine of winter k drangleic castle, kde zrazu po 20 metroch ten hnusný hranatý les všade okolo bol nahradený skalami a les v nedohľadne + zrazu tam silno pršalo. :D Prípadne hráč vďaka špeciálnemu prsteňu otvorí po stáročia, či koľko zatvorené lokácia tam ho čakajú npcčka, ktoré predtým stretol. Casually. Alebo keď len tak casually sedelo npcčko v spomienke a povedalo mi "ahá, nazdár!"