Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dark Horizon

Tarr Chronicles: Sign of Pride

23.09.2008
60
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Dark Horizon je komplexní simulace fiktivního vesmíru a soubojů všemožných vesmírných plavidel v příběhovém módu, který navazuje na předchozí hru od téhož studia, Tarr Chronicles.

Tajemná entita "The Mirk" začala po galaxii způsobovat černé díry, pohlcující celé hvězdné systémy. Tři rasy obývající tuto část vesmíru, Sia'Nussové, Strážci a Biosesové se proto spojí, aby tomuto nebezpečí mohli lépe čelit a to jak tajemnému Mirku, tak rase De'Khete, která chce vše a všechny změnit právě v Mirk. Aliance tří ras spolupracuje na projektu Sia'Nuss, který má zabránit další expanzi Mirku, avšak lidé jsou proti.

V této složité situaci se hráč ujímá role bojového pilota Strážců Corwina, aby se s ním probil ve své vesmírné lodi skrze 22 misí. Tato hra ale není o nepřetržitém a osamoceném v boji. Corwin bojuje často ve skvadronách s ostatními piloty a mezi jednotlivými misemi svoji loď může opravovat a upravovat z částí rozbitých nepřátelských strojů. Během boje má hráč díky zevrubným statistikám přehled o stavu lodi i počtu munice. Krom přímých sólo, i hromadných bitev se spojenci proti nepřátelům, čekají na hráče mise jako sledování nepřátelské lodi, či navigace lodi skrz asteroidové pole.

Pro další zpestření hratelnosti Dark Horizon poskytuje dva bojové módy „Shadow“ a „Corter“. První mód nabízí výhodu téměř úplné neviditelnosti hráčova plavidla, nevýhodou je ale významné snížení bojové připravenosti. Druhý jmenovaný mód ji naopak zvýší, ovšem za cenu takřka úplného vybití ochraných štítů lodi.

Loď se pilotuje buď z 3rd person perspektivy, anebo za pohledu z kokpitu. Ovládání lodi je realizováno pro simulátor dosti netypicky primárně skrze myš a klávesnici, avšak autoři krátce po vydání hry plně zprovoznili možnost nadefinování ovládání na joystick.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.