Poviem to tak, Moment of Silence mal kameru a technickú stránku úplne super oproti Culpe Innate. :)
Drolin: Na screenshotoch to nevadilo ani mne. :) Ide skôr aj o to, že to proste vyzerá horšie ako TLJ a keď sa pozrieme v akom roku to vzniklo, tak si nemyslím, že je správne to tolerovať, ale viac mi vadili veci s kamerou, rozlíšením a ovládaním a tak. A hral som to asi dve hodiny, potom som to odložil s tým, že možno sa k tomu niekedy vrátim, lebo vtedy som fakt nemal na to náladu. Na absurdnej vážnosti je to, že ak sa to chce tváriť vážne, tak by mohli mať autori aspoň jemne naštudované veci ohľadom svojej témy a jednotlivých vecí v hre, nech to nepôsobí ako ultravážny sloh 13-ročného chalana, čo nikdy v škole nedával pozor.
Tulareanus: Ono technické zpracování mi dle screenhotů a traileru připadá vcelku podařené (srovnávám asi s nejhůře vypadající hrou co jsem hrál - GK3 :), a absurdní vážnost by také neměla být problém. A ty si skončil někde na začátku nebo si hru hrál déle?

Daemon: Ok, přidávám do seznamu "někdy v budoucnu" :).
Recenzi se mi číst nechce. Je to dobré, lehce netradiční, ale nedostatky má hra taky a rozhodně jen tak nesedne každému...
Už len pre technické spracovanie, hroznú kameru a absurdnosti v tom, ako sa to vážne berie, by som povedal, že rozhodne to na A+ nie je. Viz. čo som písal o hre nižšie.
Tak od této recenzentky jsem četl první recenzi, tak nevím jak je to variabilní. Ale Culpa Innata mě tedy zaujala (plus přirovnáná k Brave New World).

Btw, A+ má třeba i Larry sedmička :).
Tak mne by zastaralosť sama o sebe nevadila, páči sa mi malebnosť starých adventúr od sierry či hier na scummvm, ale toto tu mi pripadá ako esteticky downgrade prvého the longest journey + tak trošku mi vadí tá laickosť v mnohých detailoch tak serióznej hry. Napríklad na chodbe tej počiatočnej budovy je Japonsko väčšie ako Madagaskar, Afrike chýba somálsky polostrov, je divne ztenčená, kvalifikovaný špeciálny vyšetrovateľ má podľa záznamov IQ len 106 a podobne. Asi tomu dám ešte jednu šancu, ale vidím to v celkovom dojme dosť blede...

A tie titulky mi vadili hlavne pre nočné hranie, kde si proste nemôžem dovoliť mať zvuk dostatočne nahlas, škoda.
Je to úvod, začne to být zajímavější, ale v základu se hra nezmění. Jestli tě nezaujala na začátku, zřejmě se to později nezlepší. Hra má stále pomalé tempo a zastaralou grafiku (podle mě naopak ale vypadá pěkně), v rozlehlejších lokacích může přeskakování kamery ze začátku mást.

Titulky jsou pouze pro cutscény a rozhovory, pro komentování předmětů prostě nejsou.
Teda nechcem znieť rozmaznane, ale prvé dojmy z tejto hry sú strašné. Grafika je úplne nechutne hnusná, lokácie rozvláčne a prázdne, obkecy hlavnej postavy okolo predmetov strašne pomalé a nepreskočiteľné. Kombinácia statickej s pohyblivou kamerou tam robí dosť chaos a ja častokrát ani neviem odkiaľ som prišiel + pri zapnutí vyššieho rozlíšenia (z dvoch možných), ktoré je i tak dosť nízke mi hra ani nesedí na obrazovku, nehovoriac o tom, že som si zapol titulky k hre, ale texty mi i tak zobrazuje len v cutscénach. Už teraz rozmýšľam, ako sa vlastne dokopem k tomu, aby som hru zapol znova.