Hamster: Nevadí, konečne diskusia pri hre, ktorú som pridal. :D
Marty: Čírou náhodou sme už trochu (22 príspevkov) offtopic. :D
Prekérní situace. Z jedné strany tlačí CJ a říká že grafika je vedlejší, z druhé Doktor s výkonnostní mantrou. Podle známého přísloví bude pravda bude někde uprostřed a uprostřed jsem čirou náhodou já (hehe).
OK, ale nemohl jsi tam mít tak dobrou grafiku, jako na počítači. Už jen kvůli tomu, že X-Box má horší hardware. Mě to jde také plynule, když snížím detaily. Ale můžu je i zvýšit, když chci (a mám na to).
Přesně tak Hamstere, desktop by byl za polovinu výkonnější, kamarád mi to omílá skoro každý den o hlavu. Také je na tom daleko lépe s výměnou tepla.

Mám vlastně to samé, 4GB je standard, i5tkovej Intel (2.5 - 2.8 Ghz) a také 5650. Prý mají Radeony daleko menší odběr energie oproti GeForce, takže by mohli méně topit. Výheň je to ale i tak pekelná.

Mě na kolena srazilo GTA IV. Ta hra zkrátka neví kdy má dost..
Může být. Hele, já ho mám rok, je v tom 2,26ghz intelka, 4gb ddr3 a radeonka 5650. Desktop by bušil více, ale já jsem s tímhle prostě ještě nenarazil. Asi nejnáročnější hrou u mě bylo Brothers in Arms: Hell's Highway (ani ne tři roky staré, vše na max), a i to u mě byla v podstatě anomálie, páč jsem fanda Band of Brothers a takové hry jinak nehraji. Prostě s tím nic neřeším...
Ach jo, máš vlastně recht. Chtěl bych s tebou souhlasit a také jsem si totéž myslel - že nepotřebuju výkonný hardware, že mi stačí nic moc notebook, když si na něm můžu zahrát vše do roku 2003-2004. Ale okusil jsem trochu víc a trochu jsem zmlsaný. Power corrupts.
Přesně tak, moci svůj komp hodit do báglu je největší pohodička. A když potřebuju zabít čas a bágl se nehodí, tak DSko to jistí. Půltunovým krabicím se za pár let budem chechtat v technickém muzeu. Výkon je solidí, cena už dneska taky a na ty pošukárny co hraji mi stačí v poklidu. FPSka mě stejnak nezajímají.
Doktore, tak jsi vyhrál na internetu. Co plánuješ dál? Kolonizaci měsíce?
Vidíš, já zas nechci mít doma data a s sebou na tahání další data. Zkoušel jsem to mnoha způsoby řešit a nic mi nevyhovovalo.
Mám 17tku display, takže je velký dost (zvlášť když notebooky jsou většinou blíž očím, než stolní monitory) a těžký také není. Blbý tři kila jsem se naučil nosit v báglu.
Výkon to má docela dobrý, stačí mi že si můžu zahrát 99% PC her co existují. Já vím, můžeš nabídnout že do budoucna budu muset slevit s nastavením detailů a já ti to potvrdím. Daň za přenosnost ?

Desktop má jedinou hlavní výhodu - výkon. Já chápu tebe že jdeš po výkonu. Taky bych šel, kdybych z mnoha důvodů (které jsou pro mě důležitější než pro tebe - zase, chápu to) nechtěl notebook.
Marty: Já tedy po výkonu jdu. A herní, stolní kompl mi vychází jednoznačně výhodněji, než herní noťák. V tom smyslu kolik výkonu dostanu za své prachy. Nehledě na to, že noťáky mají naprosto nevyhovující klávesnice a prťavé displeje a navíc se, stejně jako konzole pořádně nechladí, tudíž se upékají zevnitř. Chápu tvé preference, ale jen chci říct, že desktopy ještě zdaleka neřekly své poslední slovo. Stále mají četné ryze praktické výhody.

A chtěl-li bych si tahat hraní ven, nebo nedejbože do školy, tak si pořídím nějaký pěkný handheld.
No je fakt, že už i u stolních PC nebylo tak husté házet z okna LCD, jako staré dobré CRT. Znáte ty staré vtipy a klipy, nasraný programátor a tak dál. Skoro bych se bál, že to LCDčko sklo neprorazí.

Ale teď už mají lidé LCDčka, stejně jako čím dál tím více hráčů paří na noteboocích. Jak jinak trávit přednášky na vejšce, že ?

EDIT: Je to také o stavu mysli a preferencích (těch osobních). Nemusím mít nejlepší výkon, grafiku, rozlišení ve hře, trojmístná FPSka. Stačí mi průměrný-nadprůměrný výkon.
Kdepak desktop, jehož vahou lze zabít je nejlepší volbou. Yep, ten pocit solidnosti. Je to jak jízda ve staré americe, ovšem s up-to-date výkonem. :) (teď nemluvím o custom krámu za 20 tisíc)
jj, svoboda nadevše. Wallace by mohl vyprávět... sice to furt leží na stole, ale pocit je pocit.
V 2008mém jsem opustil PC a od té doby jsem na různých přenosných. Když jsem měl slabý netbook, hrál jsem freewareovky, starší hry co šly na integrované a pak staré DOSárny přes DOSbox. Jak jsem měl postupně lepší a lepší noťas, hrál jsem lepší hry. Dnes mám docela dobrý notebook, co se vyrovná průměrnému PC.

Mobilnost nade vše, ten pocit volnosti a svobody nic nenahradí.
Já bych to na noťasu rozchodil v klidu a na desktopu vůbec. Je to znamením návratu Toltéků?