@Ringo (29.01.2019 08:38): co jsem pochytil tak hra měla tři obtížnosti, s tím, že pro true ending to musíš dohrát na tu nejtěžší... na SNES Mini začínáš rovnou na střední obtížnost, ale pak to musíš ještě dohrát na nejtěžší, takže čistě teoreticky pro true ending by jsi to musel najednou projít na střední a pak ještě těžkou, kdyby si nepoužíval save sloty, což už je prostě magořina :D
@S4TW (28.01.2019 22:41): Díky za varování, konečně mohu opustit takový ten pocit, že na tom SNES mini bych měl dohrát všechno a zkusit i ty typy her, co mi odjakživa nešly :-)

BTW ono je to i charakterově vlastně čistá automatovka, takže to znovuhraní ma asi smysl pro ty, co u takovéto hry na automatu naházeli coiny a povedlo se jim to projet celé, takže to nemůže jen tak končit, podle mě to bude asi zacykleno do xtého hraní pořád dokola s narůstající obtížností.
No, tak dohráno a už tu hru nechci nikdy vidět :D... přiznám se bez mučení, že nebýt možnosti na SNES mini ukládat, tak bych tu hru nikdy nedohrál, ani na tu lehčí obtížnost, na tu těžší s pravým koncem už tuplem ne... nesmyslná obtížnost a to v tom směru, že hra trestá sebemenší chybičku... no, nejhorší na tom je, že ten hlavní trest je, jít to celé od znova :D
@Ronik (19.01.2019 19:35): no, kupodivu jsem ty poslední bosse už docela dával, vždy se na ně dal najít celkem jednoduchý trik, ale mám pocit, že na tu těžkou obtížnost už to tak lehce nepůjde... slovo lehce je v rámci této hry hodně posunuto :D
@S4TW (19.01.2019 19:25): Jednička i dvojka jsou těžké, ale ne jako trojka. Minimálně tam není nic tak šíleného jako tady ti čtyři bossové za sebou na konci :) Viděl bych to asi na 3 > 1 > 2.
já měl takovou radost, že jsem to dohrál a ono se to musí projít ještě jednou a na těžší obtížnost? to je teda dobrej vtip :D
Tak jsem se dostal do třetí stage. Ono to takové peklo (zatím) není, když člověk okouká principy, jak útočí protivníci a tomu se přizpůsobí, třeba ten druhý boss fight... napoprvé jsem si říkal, sakra to bude zase na xxx pokusů, ale pak jsem zjistil jednu "techniku" a s tou to bylo super easy...
@Ronik (26.10.2018 22:33): na SNES mini je těch opakování pět... životy jsou tuším tři? Uvidím, zkusím to postaru, ale obávám se, že se ke hře nedostanu tak často, abych jí dostal do ruky, navíc nejsem zrovna typ trpělivého hráče :(

@Ringo (26.10.2018 22:37): já vím, je to prostě o tom, se tu hru naučit hrát, kde je jaké nebezpečí a jak na něj a pak hrát po paměti... jen jak říkám, v dnešní době na to jako není čas, mám moc restů, her, co chci hrát a ještě pořád něco pěkného vychází :D ...
@S4TW (26.10.2018 22:22): Ono to nebude moc dlouhé, asi bych to přirovnal k Prince of Perisa 1, který bylo třeba dohrát za hodinu, ale hrál jsi to třeba týden, protože jsi vždycky někde zařval a kouzlo prostě bylo v tom se to naučit a dokázat to na ten jeden zátah projet.
@S4TW (26.10.2018 22:22): Save tam není, když ti dojdou životy, jsou tam continue. V původní japonské verzi jich bylo nekonečno, takže jsi mohl vždycky začít ve stejné úrovni, ale to nějakému chytrému vydavateli přišlo moc jednoduché, tak to v západní verzi snížili na tři :)) Navíc v japonské verzi byl Konami Code na 30 životů jako v jedničce a ve dvojce, který ze západní verze taky odstranili.
@Ringo (26.10.2018 22:04): a když projdu úroveň, tak tam pak je save? Já myslel, že vždy pojedu zase od nuly, ne? Tuším, že je ve hře 6 úrovní, představa, že bych to celé dal na jeden zátah bez savu... no, musel bych na tom strávit desítky, desítky hodin :D a na to toho mám ještě ažaž moc, co hrát :-)
@Ronik (26.10.2018 21:58): Já si to kdysi myslel taky a pak jsem zjistil, že když se chce, tak to jde a pocit z hraní jde o 100% nahoru. Ale u Contra III je zrovna tohle blbé posuzovat. Já jsem na ty automatové arkádovky levý v každém ohledu, ale nevidím důvod, proč to probíhat jen tak, že to jako dám s cheatem, když klíčem toho gameplaye je zvládnout tu úroveň, jiný smysl vlastně taková hra ani nemá. To už spíše pochopím to cheatnutí u nějakého brutal bosse v RPGčku, kde se chce člověk dostat dále v příběhu a vědět, jak to dopadne. Ale samozřejmě, tohle je na každém, jak si to přebere. Jen prostě doporučuji to zkusit bez savestatu a po každé projité úrovní se člověk hrdě poplácá po ramenou, i kdyby to měl dát na po desáté. Já se třeba takto trápím u Mega Mana X :-)
@S4TW (26.10.2018 21:20): Já kdysi hrál běžně na emulártoru a tam byl taky savestat a dokonce jsem dělal kravinu, že jsem uložil před bossfighty a pod., byť savepoint byl schválně někde daleko. Savestatový A Link to the past byl hračka. Teď jsem jej dojel takříkajíc na ostro a musím říct jedno, je to totálně jiný zážitek a musím dát za pravdu těm, s kterými jsem se kdysi dohadoval, že savestat přece není cheat, je to jen uložení kdekoliv, jako je to v kterékoliv PC hře běžné. Savestat mrví hru a doporučuji jej používat jen v jediném případě, že musíš od hry odejít a slouží jako jakási pauza. Ale jakmile z něj pokračuješ a hraješ, tak už pak zase hrej na poctivo a i kdybys měl zemřít, neloaduj savestat. Hry jako Contra jsou v podstatě na tomto založeny, že máš zemřít a když tohle obejdeš loadnutím před klíčovým střetem, tak vlastně hra začne postrádat smysl a je jen o tom, abys jí proběhnul. Neumím si třeba představit, že loaduji přes bossem ze savestatu. Takže savestat na SNES mini je super věc, ale jen proto, že když nutně potřebuješ hru ukončit a odejít od ní, tak savneš a třeba za tři dny pokračuješ.
@Ronik (26.10.2018 21:16): Jo, vím, že to je vlastně cheat, ale nemám čas pilovat hru z devadesátek, abych to jednou prošel :D ... tu dobu jsem už zameškal :D a zase jsem člověk, který si rád hru chce projít do konce... ty saves jsou fajn, jen to chce myslet, jak je na tom hráč se životy...
@S4TW (26.10.2018 21:07): To je na tvém úsudku, cheatuješ tak jako tak :) Já to taky dohrál s hojnými savestaty, ukládal jsem si to většinou tak v polovině kola a před bossfighty.
Asi otázku nepoložím nejlépe, ale snad mě pochopíte. Jak si na SNES Classic nejlépe tuto hru ukládat? Předpokládám, že tam není žádný auto save a když uložím hru, tak při dalším načtení budu mít životů, jako když jsem to ukládal... Proto je asi nejlepší uložit, když projdu určitou část bez ztráty životu? A ano, nejsem správně HC hráč :D