Conquest of The New World

24.04.1996

Conquest of The New World je tradiční budovatelská strategie, odehrávající se v tahovém režimu.

Systém hry nepřináší ve svém žánru nic nového - najdete vhodné místo pro osadu, postavíte prvních pár důležitých budov a všechno, co má správná osada mít. Po čase se vám zvýší produkce surovin, přibude obyvatel a je možné dále zvyšovat technickou úroveň budov, stavět nové stavby, zakládat další osady. Pak už jen rozvinout obchod mezi městy, vytrénovat slušnou armádu a hurá do boje...

Struktura bojů je velice jednoduchá - utkají-li se dvě armády, dojde na bitvu na malém políčku. Není to nic strategicky náročného. Vojáčci po sobě chvilku střílejí z mušket a děl a komu zbude poslední jednotka, vyhrál bitvu.

Terén je vymodelován ve 3D, je možné jím pohybovat a přibližovat jej až do detailního zvětšení, což je znát zejména na úrovni měst. Jednotkami, které připomínají cínové vojáčky, lze pohybovat individuálně a nebo je nechat, ať se sami pohybují po nezmapovaném území, nezávisle na hráčově ovládání.

nechtěl by ses o to rozlousknutí jak spustit tu hru pot XP podělit i s vostatními? třeba kdyby nechtěli lovit na internetu ty samý informace, stačil by klidně i malej odkaz v zajímavostech!

Hra je už opravdu stařičká a to mi přineslo problémy už tehdy, když jsem vyhrabal CD z někdejšího LEVELu a pokoušel se to nainstalovat pod XPčky... Zapotil jsem se slušně, naštěstí v rozlehlých vodách internetu se našlo dostatek šikovných lidí, co tento problém rozlouskli.
Ale ke hře... Začínáte s jednou lodičkou, nějakým tím generálem a průzkumníkem. Zkoumáte území (bohužel se jedná vždy o ostrov), po pár tazích založíte město a snažíte se získávat suroviny a prosperovat.
Boje jsou vedeny jako takové šachy, což je docela zajímavé a bavilo mě to.
Vadila mi absence zvuku (ale možná si jen hra nerozuměla s počítačem) a nějaké kampaně...
Celkově ale poměrně příjemný návrat do herní minulosti

Pro: ani po letech z toho nebolí oči, radosti z objevů (řeky, hory, suroviny)

Proti: beze zvuku a nějakého příběhu