Concrete Jungle

23.09.2015
28.09.2016
10.04.2017

Concrete Jungle je spojení budovatelské strategie a karetní hry. Na začátku hry dostanete balíček karet s budovami, které můžete postavit. Ty musíte na šachovnicové hrací ploše rozestavět tak, abyste za každý řádek dostali požadovaný počet bodů. Samozřejmě každá karta má na ostatní rozdílný účinek, je proto třeba se naučit vytvářet různá komba, nebo se naopak určitým kombinacím vyhýbat. Jak budete ve hře postupovat a obyvatelé vašeho města budou mít vyšší nároky, dostanete také do ruky lepší karty.

Ve hře je přes 230 karet a 8 hratelných postav, každá s jiným stromem dovedností a unikátními budovami. Je zde přítomný i kompetitivní multiplayer proti jinému hráči nebo UI, kde spolu na jedné mapě vytváříte město a bojujete o přízeň obyvatel. To vše je zabalené do stylizované izometrické grafiky, kde se střídá den s nocí a mění počasí.

Concrete Jungle jsem si dobře naběhl. Hra vypadá jako SimCity s kartami na mobil, tak jsem si řekl, že si tuhle jednohubku zahraji.

Bohužel pro mě Concrete Jungle není jen taková mála jednohubka ale komplexní karetní hra. Ve hře je 8 postav, každá má svůj hrací styl a svoje schopnosti, k tomu obrovsky počet karet, které postupně odemykáte. Snažil jsem se hrát jen za jednu postavu a co nejvíce se naučit karty a schopnosti. Bohužel pro mě přišlo další ALE. Soubojové levely, kde každý protihráč využívá své schopnosti dokonale, je potřeba se protivníka naučit. Obtížnost je velmi vysoká počítač děla dobrá komba a ještě poslední tahem vám udělá pěkný naschvál. Na mojí nervou soustavu tohle není vůbec dobré..

Verdikt: Concrete Jungle asi není špatná hra ale je potřeba se jí do puntíku naučit. Já čekal něco úplně jiného mobilní hříčku s kartami ve stylu SinCity s lehkou obtížností. No a Concrete Jungle je pravý opak, těžká a propracovaná. Končím v 5 level, proto hru nebudu hodnotit. Pořád mám co dohánět v Slay the Spire --%

Pro: Pěkný dizajn, Zajímavý námět.

Proti: Prekérně těžká.