Zajímavosti

Příběh

Westwood byl již od prvního Tiberian Dawn proslulý mimořádnými herními cut-scénami a filmovými brífinky, kde hráli opravdoví živí herci ve studiu. Tiberian Sun je pravděpodobně vrcholným dílem v tomto ohledu, neboť si v herních filmečcích poprvé zahrály i skutečné hollywoodské hvězdy. Vrchního velitele spojeneckých sil Solomona ztvárnil James Earl Jones, důstojníka spojenců Michaela McNeila si zase zahrál Michael Biehn, známý např. z prvního Terminátora.

Hardware

Minimální systémové požadavky:
CPU: Pentium 166 MHZ
RAM: 32 MB
GPU: 2 MB SVGA
HDD: 200 MB

Ostatní

Daniel Kucan, který si zahrál důstojníka GDI, který je v pozdní fázi kampaně za Brotherhood of Nod zajat a přinucen přeběhnout k bratrstvu, se objevil v bezejmenné roli v datadisku následujícího dílu (Command & Conquer 3: Kane's Wrath) jako řadový příslušník Steel Talons (frakce GDI). Jedná se o bratra stálice tiberiového universa Command & Conquer, Josepha Davida Kucana, představitele hlavního "záporáka" Kanea.
V roce 2011 se po raidu do skrýše Osamy bin Ladena našla v jeho domě tato (odkaz) neoficiální příručka ke hře Tiberian Sun.
Doposud se podařilo nejrychleji dohrát kampaň za GDI za 1 hodinu 10 minut a 45 vteřin a kampaň za NOD za 21 minut a 15 vteřin. Údaj může být ve zdrojovém odkazu průběžně aktualizován.