Comics Quest

2007

freeware

Marvel alebo DC? Týmito slovami začína hra Comics Quest. V nej sa vžijete do úlohy uchádzača o miesto v P.R.D.E.L.I. - Profesionálnej rade dlhoročných expertov a lenivých intelektuálov. Aby sa však dostal do budovy, potrebuje priepustku, ktorú samozrejme nemá.

Comics Quest je point and click adventúra parodujúca komiksy a ich hrdinov. Najviac si ju preto užijú práve fanúšikovia komiksov. Hrateľnosť hry je založená na zbieraní predmetov, avšak tie sa nedajú v inventári kombinovať. Používate ich len na svoje okolie. Hra je komplet v češtine.

[přesunuto z komentářů]

Kde najdu soubor ke stažení hry?
Dělám dobrodružnou sbírku a ráda bych ji doplnila.
(Nemluvím česky a používám překladatele)

Tak jsem se ve svém putování za českými freeware adventurami dostal i k tomuto v AGS vytvořenému počinu. Asi nejvíc mě štvala nemožnost prozkoumání předmětů v inventáři, kde si prostě musíte vystačit s obrázkem (jeden z puzzlů zahrnuje kombinaci barev, které získáváte právě použitím různých předmětů), takže pokud si nepamatujete, co jste to přesně sebrali, tak musíte zkoušet vše na vše. Což je mimochodem ve hře i tématizováno).

Hra není příliš rozsáhlá (čtyři obrazovky plus finální neinteraktivní místnost), ale přesto je relativně propracovaná a dostat se v jednom případně na druhý konec místnosti vyžaduje poměrně hodně úsilí. A s tou deklarovanou nutností vyznat se v komiksech to taky není tak žhavé...

BTW dle titulků byl jedním z betatesterů Pivo?