Cogs

14.04.2009
01.04.2010
10.04.2012

Indie logická/casual steampunková hra, kde hlavním úkolem hráče je posunovat políčka s ozubenými kolečky či trubkami tak, aby výsledkem byl fungující stroj - tím může být prakticky cokoliv, od steampunkové verze helikoptéry, přes hrací skříňku, až po miniaturní tank.

Hra nabízí 50 různých nápaditých levelů a 3 mody hraní - Inventor Mode, Time Challenge a Move Challenge. V tom prvním nejste omezeni časem ani počtem tahů, když se však vejdete do jistého předem určeného limitu, získáte zlaté, stříbrné, nebo bronzové ocenění. V Move Challenge máte na každý puzzle pouze deset tahů, v Time Challenge pak máte jen 30 sekund na vyřešení každého úkolu.

Na to že jsem nikdy nebyl na posouvací skládačky (vždycky se mi z toho roztápěl mozek), tak tuto jsem dohrál až do konce. Hra má pěkný steampunkový motiv, ale tou hlavní nosnou myšlenkou je převést skládačku do 3D a díky tomu vás nechat vyrábět různé steampunkové hračky. Třetí rozměr ze začátku nehraje velkou roli, ale postupně se stane naprosto integrální součástí řešení. Ztvárnění je výborné, všechno je pěkně nakreslené, animované a ozvučené. Doporučuji.

Celkové hodnocení: Výborná

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2013 v angličtině na Steamu).