Codename: Eagle

15.11.1999

Hra se odehrává v roce 1917 v alternativní minulosti. Rusko hrozí válkou a proto je vyslán člen ilegální skupiny Shadow Command s krycím jménem Red, aby této hrozbě zabránil.

Hra obsahuje 12 misí a v každé z nich je možné používat různé druhy vozidel, jako je motorka, náklaďák, obrněný transportér, tank a v několika misích je možné usednout i do letadla.

Hra nabízí i multiplayer se třemi módy a tím je Deathmatch, Team Deathmatch a Capture the Flag.

Předchůdce série Battlefield se vším co k tomu patří. Pokud navíc vezmeme v potaz, že se jednalo o jednu z prvních her svého druhu, čili rozsáhlé úrovně s použitím dopravní techniky včetně letadel, tak si myslím, že si tito v té době ne až tak protřelí vývojáři respekt zaslouží. Narozdíl od nepřímého následovníka, Battlefieldu 1942, obsahuje Codename Eagle i docela zábavnou singleplayerovou kampaň, ve které budete jezdit autama, střílet sniperkou, odpalovat přehradu a tak dále. Což o to, že paňásové moc inteligence nepobrali, ovládání dopravních prostředků je krkolomné a celkově hra vypadá tak trochu lacině. Hlavní je, že to prostě drží dokupy a má to styl snad i díky tomu, že tu a tam se ve hře vyskytují civilisté a tak je záhodno věnovat pozornost tomu kde se střílí. Koneckonců zrovna nábojů ve hře také není na rozdávání a nalezené lékárničky často opravdu přijdou vhod.

Jak hru rozjet na dnešním počítači? Tak určitě doporučuji patch 1.33 + singleplayer fix pro tento patch. Existují i novější, ale ty jsou určené pro multiplayer a singleplayerovou kampaň učiní nefunkční. Pokud se vám v nastavení hry nezobrazuje grafický adaptér (mě to dělalo u grafiky od AMD (string názvu grafiky byl příliš dlouhý a hra ho ignorovala)) a tím pádem vám nefunguje změna rozlišení z 640x480px na jiné, tak použijte ideálně dgVoodoo 2 wrapper. Jelikož hra podporuje jen rozlišení v poměru stran 4:3 a 5:4, tak pokud vám třeba na FullHD monitoru nenabízí rozlišení 1440x1080, tak doporučuji si toto rozlišení vytvořit v ovladačích grafické karty, pokud to je možné. Chápu že kluci a holky vývojářští si mysleli, že 4:3 tu bude na věčné časy, trochu kaňkou ale je že celou hru fixli na 37 FPS. Na druhou stranu, i více než o 10 let později se najdou věhlasní vývojáři, kteří jdou ještě níže :-).

Pro: Fajnová exkurze do 20. století, hratelnostně i samotným obsahem hry. Ze hry číší ambice vývojářů. Embryonální stav podobně zaměřených her, které zažily plný rozmach po roce 2000.

Proti: Umělecky se nejedná o žádné veledílo, AI nevalné kvality a převalné mušky, krkolomné ovládání vozidel a letadel.