ClanBomber

1998

freeware

Clanbomber by se dal označit jako vylepšená kopie úspěšné hry Atomic Bomberman. Oproti ní přináší některé novinky, bezproblémový chod na nových počítačích a operačních systémech, vylepšenou grafiku, multiplayer a hratelnost, samotný koncept hry je však stále stejný. Do určité arény je umístěno 8 hráčů (pokud jich není dostatek lze přidat i boty řízené pomocí AI) a úkolem je přežít do konce kola. Toho se musí docílit uhýbáním před bombami oponentů i svých vlastních. Do toho tu je spousta vylepšení, která sbíráte ze zničených kostek (například větší počet bomb, rychlost, házení bomb atd.), jsou tu ale i nemoci, které se dají přenášet a přehazují například ovládání, čímž se hra stává ještě zajímavější.

Clanbomber je hrou zaměřenou spíše na multiplayer, i když lze hrát i bez živých oponentů. Map je zde více než 40, navíc je tu ještě editor + možnost stažení nových map z internetu. Hra byla vydána v roce 1998 a v roce 2004 se dočkala pokračovaní, které lze hrát i po síti.

Multiplayerová pařba která nezná hranic a dost možná jedna z nejlepších freeware her. Už ani nevím kolik hodin jsme u téhle hry strávili (dokonce jsem ji i chvíli hrál sám, ale to už není ono) a vždy jsem se bavil. Přitom princip hry není nikterak složitý a během chvíle může hrát hru téměř kdokoliv.

Clanbomber obsahuje slušné množství map, navíc obsahuje editor, takže map je vždy dost. Herní plocha je přehledná a není problém hrát ve 3 lidech na jednom pc. Největší mínus je podle mě AI, protože počítačové protivníky je velmi těžké zabít a nastavit lehčí úroveň nelze. Proto se často musí používat různé finty které by proti normálním hráčům neobstáli, což hru trochu kazí.

Za dohrání považuji projetí všech oficiálních map

Pro: Výborná hratelnost, multiplayer na jednom pc, počet map

Proti: přehnaně dobrá AI