Christmas Luge

23.12.2022

free to play

Christmas Luge je příjemnou vánoční hrou, ve které se vžijete do role tučňáčka. Je štědrý večer a tučňáček zaspal. Ostatní tučňáci ale potřebují rozveselit. Vaším úkolem je tedy sjet postupně ke třem vesničkám a posbírat cestou šály, abyste zahřáli ty, kteří to nejvíce potřebují.

Hratelnost je rozdělena na dvě části. První částí je samotné sjíždění po ledu dolů z kopce. Pomocí myši můžete zatáčet a snažit se tak sebrat co nejvíce šál, které budete moci použít v další fázi. Můžete také sbírat bonusy, které zvýší vaše skóre. V druhé fázi pak házíte šály tučňákům. Čím rychleji tučňáci běhají, tím hůře se trefují, ale dostáváte za ně více bodů. Tyto dvě fáze se opakují, dokud nenavštívíte všechny tři vesnice.

Po navštívení všech vesniček můžete posedět s ostatními tučňáky a poslechnout si vánoční příběh, nebo si hru zahrát znovu a pokusit se získat lepší skóre.

Jakmile začne prosinec, začnu mít vánoční náladu. No a to pak sjíždím všemožné vánoční filmy a hry. A přesně tak jsem objevil Christmas Luge.

Tuto hru je poměrně složité hodnotit, protože se jedná o opravdu jednoduchou a krátkou záležitost. Hra se odehrává na štědrý večer a vašim úkolem je při sjezdu ze svahu posbírat co nejvíce šál, abyste pak mohli zahřát co nejvíce tučňáků. Ovládádní jde ruku v ruce s grafikou. Oboje není nic extra, ale na druhou stranu naprosto dostačující pro příjemný zážitek. A co je hlavní, hra poskytuje neskutečně příjmenou vánoční atmosféru, kterou jsem chtěl.

Christmas Luge zkrátka není nic speciálního a jako hra to neobstojí mimo Vánoce. Pokud chcete ale něco, co vám navodí sváteční atmosféru a nesežere peněženku, jste na správném místě.

Pro: příjemná záležitost zdarma, vánoční hřejivá atmosféra

Proti: hra je zkrátka jednoduchá a není důvod ji hrát mimo svátky