Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Choice of Alexandria

10.06.2016
70
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Píše se rok 245 před Kristem. Egypt je ovládán dynastií Ptolemajovců, jejichž sídelním městem je Alexandria. Zde se nachází i jedno z nejproslulejších center antické učenosti, Museion, a v něm i proslulá Alexandrijská knihovna. Sem přichází jako nový klinovník i hráčova postava (inspirovaná skutečným učencem Erathostenem), která byla povolána panovnickým párem, aby se ujala výchovy jejich potomka, Ptolemaia IV. Je jen na hráči, jaké vědomosti svému svěřenci vštípí a jakým směrem bude formovat povahu budoucího panovníka... A nebo nový knihovník raději zasvětí svůj život bádání? Podaří se přepsat historii a zabránít zkáze knihovny?

Jak už je u her z produkce Choice of Games zvykem, je hráčův postup doplněn přehledem statistik jeho postavy, které se mění v závislosti na jeho rozhodnutích. V tomto titulu je to například techné (vpodstatě schonpnost vynalézat), medicína a rétorika. Zároveň se bere v potaz i pohled na svět (osy Idealista-Pragmatik a Elitista-Populista). Hra dále sleduje sílu a znalosti samotného města a jeho obyvatel či vztahy hráčovy postavy a důležitých obyvatel Alexandrie (kromě panovnického páru jde např. o Archimdeda). Nechybí ani systém achievementů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.