Chessmaster 9000

27.08.2002

Vznik série šachových her Chessmaster se datuje již do roku 1986 a od té doby urazila notný kus cesty. Grafický engine možná není tak dokonalý jako u série Fritz, nicméně Chessmaster 9000 sází hlavně na propracovanost umělé inteligence a velkou škálu nastavení obtížností. Chessmaster mohou v klidu hrát jak naprostí nováčci, tak se u něj mohou zapotit i světoví mistři šachu (z duelu Chessmaster 9000 vs Larry Christiansen vyšel jako vítěz právě Chessmaster).

Důmyslná umělá inteligence umožňuje využití takzvaných osobností, kdy se její chování odvíjí od přednastavených parametrů. Není problém hrát proti útočné či defensivní AI a stejně tak si lze zkusit hru s AI přemýšlející podobně jako některá z nejznámějších osobností šachu.

emxd (27.09.2021 21:00):  Asi myslíš Joshe Waitzkina, no je to škoda že nejsou přeložený ty tutoriály. Sice anglicky rozumím dobře ale na to učení jsem si říkal že čeština by byla lepší. Třeba někdo přeloží tu 11, tentokrát snad celou. Každopádně dík za ten odkaz, ještě že umím trochu rusky, je to zajímavá stránka, patchů tam najdu určitě víc. Jinak jen ten Cm256.dll mi nestačil, záhadně se to rozjelo až když jsem spustil jednou ten patch na ruskou verzi (o jeden níže, 1.33 MB) a pak znovu nakopíroval ten českej exe.