Central Intelligence

1994

Ostrov Sao Madrigal kdesi v centrální Americe je ovládán diktaturním režimem, který podporuje čínská vláda. Tím jsou ohrožovány i zájmy USA v celém regionu a vláda vysílá samotného šéfa CIA do oblasti, aby se postaral o záchranu demokracie na ostrově.

Strategická hra Central Intelligence nás v úloze šéfa CIA přenáší do světa vysoké hry špionáže. K dispozici je vám řada agentů CIA, z nichž někteří mají na starosti oblast propagandy, další vojenské nebo politické záležitosti. Vaším úkolem je rozložit současný režim všemi prostředky, které máte k dispozici. Můžete podporovat opoziční frakce od politických stran až po partyzánské skupiny, šířit dezinformace, ale nebojíte se ani úplatků, vydírání nebo vražd.

Hra nabízí několik variant obtížnosti, kdy si můžete zvolit rychlost s jakou diktátora sesadíte. Podle toho je odpočítáván čas proti běhu hodinových ručiček, takže v každém okamžiku vidíte, jaký časový limit vám zbývá do konce hry.