Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Cave Chaos

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
akce > arkáda
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
07.10.2002 PC
Vývojáři:
Spam & Cheese
Třídílná série Cave Chaos je freeware klon Boulder Dash, který je považován za zdařilý a inovativní. Nabízí vizuálně odlišný vzhled, změněnou podobu předmětů, ale i notně pozměněné herní principy. Hráč ovládá červený trojúhelník, s nímž se snaží sbírat rotující červené disky, uhýbat kamenům, s bombami probourávat zdi, či hledat cestu dál. Novinkou je to, že sebraný poklad ve formě zmíněných disků, obdoba důvěrně známých diamantů, se musí průběžně odevzdávat do černobílých portálů. Jinak by trojúhelník už nemohl pojmout další disk, protože by toho více již neunesl. Při tom se za trojúhelníkem zároveň vytvoří šmouha z nesených věcí. Exit se zpřístupní poté, co jsou všechny disky odneseny na patřičné místo. Indikuje to jeho blikající zelená barva.

Ovládání řeší kurzorové šipky – pro pohyb s trojúhelníkem v levelu, Enter – pro orientaci v hlavní nabídce i použití nějakého předmětu v úrovni. K výběru slouží pětice obtížností, ať už ta nejlehčí Easy, pokročilá Normal, či obtížné Hard, Insane a Forbidden. A každá z nich má jinak koncipované levely. Hra podporuje i multiplayer pro dva hráče. Dosažený postup si hra ukládá, jelikož je možné zvolit si Continue.

Cave Chaos se spouští v celé obrazovce, s podporovaným rozlišením 800x600. Nechybí mu přehrávající hudba a jednoduchý editor úrovní.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.