Musel som predčasne skončiť s touto hrou, lebo pri boji s bosom Raisou Volkovou na PC mám bug .Okrem nej sa mi tam donekonečna objavujú ďalší dvaja nepriatelia, ona je neustále v tieni (ani raz sa na chvíľu neobjaví) a nemôžem ju absolútne žiadnym spôsobom zasiahnuť tak ako ukazujú na videách YouTube ostatní hráči. Vo videách nikto nemá ďalších dvoch nepriateľov tak ako ja. Patch tiež nebol na to vydaní, tak nemôžem pokračovať ďalej.
-3 +1 −4
Taková doba a ani jeden koment a jenom desítka hodnocení?! Pche...ačkoliv, jednička je na tom vlastně ještě hůř.

Takže takhle - miluju upíří mytologii. Ne náhodou za upírský vrchol považuji Drákulu od pana Stokera. Rovněž miluju filmové zpracování tohoto románu od pana Coppoly. A konečně, krom neposedné statické kamery, ze které mi kůže zelenala a trenky se trhaly napříč celou hrou, v podstatě všechno na prvním dílu jsem taky miloval.

Je tedy doufám snadné pochopit, proč jsem se do LoS dvojky tak neskutečně zaláskoval. Obsahuje totiž tolik rozkošných detailů z původního Drákuly (namátkou ovládání lidí, krysformace, neomezená láska k staré, a dokonce i pár doslovných citací ze zmíněného devadesátkového filmového majstrštyku), až to skoro podezřele smrdí. Takhle na míru ušitou řezbu jsem nehrál už řadu let.

Samozřejmě, pár odkazů na zaprášenou literaturu a starý filmy by to jen tak neutáhlo. Hra ale naštěstí oplývá mnoha dalšími devízami na všech frontách. Z grafiky a atmosféry jsem neúnavně ronil slzy po vzoru pokémonů (nicméně nutno podotknout, že textury některých vedlejších objektů jsou solidní hnustfujgrc, ale tak, takové se najdou všude), z volné kamery jsem si ustavičně cvrkal nadšením, nepředvídatelný děj mě až do konce udržoval napjatého jak kšandu, a mezi tím vším jsem si nenažraně chrochtal nad ultradémonsky vymazlenými, dosyta výživnými souboji. Kurva, i ty všude nesnášené stealth pasáže jsem vnímal jako příjemné, oddychové puzzle úseky, jakož takové i ty jsem prostě hltal.

Oproti prvnímu dílu je to prostě zlepšení na všech frontách a to je hergotfix impresif, když už jedničce k dokonalosti moc nechybělo. Je to líp vybalancovaný, méně frustrující, o tři chlupy kratší (o to větší pud si to střihnout víckrát), hratelnostně pestřejší, kolem a kolem impozantnější. I Patrick Stewart je tu daleko prominentnější figurou na scéně, a jako bonus mu to tu daleko víc sekne. Originálního na tom není ani co by se za zlomený nehet vešlo, ale hra si to plně uvědomuje, a tak radši servíruje naprosto vytříbenou, špičkovou a proklatě chutnou formu už mnohokrát viděného. Srk.

Pro: Příběh; odkazy; atmoška; volná kamera!; souboje; BALANC BALANC BALANC; fenomenální voice acting; nepředvídatelný děj; je to upířina tvle proč vůbec píšu víc

Proti: Slabší ukončení; buglej shift; iksboksácký ikony (možná už pořešili?); celkově nic moc hudba