Caster

07.01.2009
03.05.2009

V této hře se zmocníte role mladého a nezkušeného castera, jakéhosi agenta či vojáka, který pomáhá zbavit svět nepřátel známých jako Flanx. Jeho mise mají různou náplň, někdy musí sebrat dostatek energetických orbů, které jsou důležité pro napájení lidských technologií, jindy zase musí vyléčit stromy ve zpustošené krajině. Prostředí jako takové je velmi různorodé, najdeme zde zelené pláně, lesy, lávová oblasti i již zmíněné zpustošené krajiny.

Caster je rychlá akční hra v anime/manga stylu kladoucí velký důraz na deformaci terénu. Hlavní hrdina získává za úspěchy ve hře kredity, za které si vylepšuje své schopnosti (rychlejší úskoky, větší zásoba energie nebo života, odolnější štíty) a zbraně. Ty jsou velmi atypické, jelikož zde najdeme hlavně zbraně zaměřené výhradně na deformaci terénu. Z těch klasických kousků lze jmenovat například naváděcí rakety či futuristickou obdobu dnešní pistole.

Tato nezávislá akční hra s nádechem retro stylu sází na model epizodického obsahu. Nicméně zpoplatněna je jen základní hra, další epizody si bude možné již bezplatně stáhnout.

Mám dohráno (včetně všech user made levelů z webu) a musím říct, že ujíždím na soundtracku. Taková blbinka, ale ta hudba mě vždycky tak našlápne, že mi nevadí krátkost levelů ani jednoduchá grafika. Akce s velkým A. Líbí se mi ta jednoduchá hratelnost, kde level zabírá 20 kB a všechno se generuje ve hře. Caster měl velký potenciál, kdyby bohužel nechcípl...