Mám rád moderní hry. Fakt, že jo. Přesto ale občas se slzou v oku zavzpomínám na časy, kdy každá hra nemusela mít složitý craftovací systém, přeplácané menu a roztahaný level design. Éra PS2 a PS3 přesně tenhle typ her přinášela. Kompaktní, mechanicky jednodušší, ale svižné zážitky.
Captain Blood se válel v šuplíku dlouhých 10 let. Nechybělo málo a nikdy by nepatřil světlo světa. A je přesně takový, jak na první pohled vypadá. Relikt minulosti, který jako kdyby do dnešní doby přicestoval časem. V tom dobrém, i v tom špatném. Plus si připočtěme, že je to původem ruská budgetovka, tedy přesně dle očekávání levný klon daleko lepších žánrovek.
Pirátská tématika a silná stylizace by mohla leckomu připomenout Piráty z Karibiku. Jestli ale chcete tuhle hru hrát snad kvůli příběhu, vtipným postavám a přidrzlé pirátské atmosféře, tak si raději nechte zajít chuť a poohlédněte se jinde. Dějově je to mdlá patlanina dost možná spíchnutá za jeden večer. S cringe dialogy a nudnými postavami.
Herně je to ovšem docela obstojná arkádová hack'n'slash mlátička, která nedělá nic vyloženě špatné. Jen je po všech směrech prostě hrozně průměrná až podprůměrná. Od level designu, přes herní mechaniky, až po celkovou výpravu. Navzdory krátké herní době nepřátel není mnoho a dost se opakují. Stejně jako hrstka komb, kde mi užitečná přišla jen cca dvě - ta nejsilnější, která jsem spamoval až do konce hry. Nechybí tu ani pár snesitelných QTE.
Jestli se něco docela povedlo, tak je to oživení samotné hry britským studiem Seawolf. Technická stránka je naprosto bezproblémová. Hra běží svižně, ve 4K vypadá díky příklonu původních tvůrců k silnější stylizaci pořád vcelku dobře a ani mechanicky nemám příliš co vytknout. Save pointy jsou přesně tam, kde být mají. Další obtížnosti jsem nezkoušel, ale na tu lehkou, byť někteří nepřátelé umí být i tak docela otravní, je hra skutečně příjemně lehká. Na žádné technické bugy, snad až na občasné drobné blbnutí stínů, jsem nenarazil.
Co mi ovšem vadilo byla zvuková stránka. Tak příšerný zvukový mix jsem u žádné hry snad ještě nezažil. Dabing, hudba, akce, výbuchy, ambientní zvuky - vše splývá v jeden mdlý bordel a docela se divím, že tohle do finálního releasu v téhle podobě vůbec prošlo. A nevypadá, že by měli tvůrci snahu to ještě nějak zpětně upravit.
Ono je to ale ve finále skoro jedno, protože nějaký hlubší zážitek Captain Blood nenabízí. Je to prostě budgetovka, která může oslovit např. fanoušky klasických God of War her, ale je nutné brát v potaz, že tenhle hlad plně uspokojit nedokáže. Je to ten typ hry, který lze zapnout max na hodinku denně, porubat pár nepřátel, bez obav vypnout a pokračovat třeba za týden. Nic navíc tu hráč nedostane. Zadarmo dobrý, jinak nebrat.
Captain Blood se válel v šuplíku dlouhých 10 let. Nechybělo málo a nikdy by nepatřil světlo světa. A je přesně takový, jak na první pohled vypadá. Relikt minulosti, který jako kdyby do dnešní doby přicestoval časem. V tom dobrém, i v tom špatném. Plus si připočtěme, že je to původem ruská budgetovka, tedy přesně dle očekávání levný klon daleko lepších žánrovek.
Pirátská tématika a silná stylizace by mohla leckomu připomenout Piráty z Karibiku. Jestli ale chcete tuhle hru hrát snad kvůli příběhu, vtipným postavám a přidrzlé pirátské atmosféře, tak si raději nechte zajít chuť a poohlédněte se jinde. Dějově je to mdlá patlanina dost možná spíchnutá za jeden večer. S cringe dialogy a nudnými postavami.
Herně je to ovšem docela obstojná arkádová hack'n'slash mlátička, která nedělá nic vyloženě špatné. Jen je po všech směrech prostě hrozně průměrná až podprůměrná. Od level designu, přes herní mechaniky, až po celkovou výpravu. Navzdory krátké herní době nepřátel není mnoho a dost se opakují. Stejně jako hrstka komb, kde mi užitečná přišla jen cca dvě - ta nejsilnější, která jsem spamoval až do konce hry. Nechybí tu ani pár snesitelných QTE.
Jestli se něco docela povedlo, tak je to oživení samotné hry britským studiem Seawolf. Technická stránka je naprosto bezproblémová. Hra běží svižně, ve 4K vypadá díky příklonu původních tvůrců k silnější stylizaci pořád vcelku dobře a ani mechanicky nemám příliš co vytknout. Save pointy jsou přesně tam, kde být mají. Další obtížnosti jsem nezkoušel, ale na tu lehkou, byť někteří nepřátelé umí být i tak docela otravní, je hra skutečně příjemně lehká. Na žádné technické bugy, snad až na občasné drobné blbnutí stínů, jsem nenarazil.
Co mi ovšem vadilo byla zvuková stránka. Tak příšerný zvukový mix jsem u žádné hry snad ještě nezažil. Dabing, hudba, akce, výbuchy, ambientní zvuky - vše splývá v jeden mdlý bordel a docela se divím, že tohle do finálního releasu v téhle podobě vůbec prošlo. A nevypadá, že by měli tvůrci snahu to ještě nějak zpětně upravit.
Ono je to ale ve finále skoro jedno, protože nějaký hlubší zážitek Captain Blood nenabízí. Je to prostě budgetovka, která může oslovit např. fanoušky klasických God of War her, ale je nutné brát v potaz, že tenhle hlad plně uspokojit nedokáže. Je to ten typ hry, který lze zapnout max na hodinku denně, porubat pár nepřátel, bez obav vypnout a pokračovat třeba za týden. Nic navíc tu hráč nedostane. Zadarmo dobrý, jinak nebrat.
JohnCZ
Pro: inspirace klasickými hack'n'slash tituly z PS2/PS3 éry, jednoduchá svižná hratelnost, přímočarý level design; stylizace, jež odolá zubu času
Proti: jenom průměrná janky budgetovka, zvukový mix, nudný příběh a postavy