Cannon Hill

Cannonhill

2001

freeware

Ovládáte velká otáčivá děla kdesi vysoko v horách. Na každé straně hory je jiný soupeř. Vy máte k dispozici několik různých typů střel. Samozřejmě každá má jiný účinek. Vaším cílem je zničit všechny soupeře. Každé dělo má určitou sílu a energii. Samozřejmě trefením děla se jeho energie zmenšuje. Můžete použít obranný štít, který vás alespoň na chvíli před nepřátelskými střelami ochrání. Jakmile zůstane naživu jeden vítěz, kolo končí. Vy uvidíte své výsledky a přesunete se do dalšího levelu. Zde si to rozdáte znovu a třeba budete mít větší štěstí. Občas se z nebe snese balón. Když se vám podaří ho sestřelit, získáte příslušný pomocný předmět či zbraň navíc. Společně mohou hrát proti sobě až čtyři živí protihráči u jednoho počítače.

Cannon Hill je zábavná arkáda, u které jsem si nejvíce užil hlavně multiplayer. Ten je až pro čtyři hráče na jednom počítači, ale potom si jednotliví soupeři dost překáží, a tak je nejlepší hrát ve dvou na opačných stranách klávesnice.

Různými typy střel, jako jsou rakety, lasery nebo třeba jedy, které lze buď kupovat za Eura anebo sestřelovat ze vzduchu na prolétávajících balónech, jsem mimo soupeřů ničil i terén, čímž jsem mohl své soky zakopat a znepříjemnit jim tak život.

Prostředí se generuje náhodně, takže někdy je na nejvyšší pozici třeba červený hráč a v dalším kole to může být zelený. Nejraději ze všech čtyř děl jsem měl to žluté, protože mám žlutou barvu rád a navíc mělo pro mě nejlépe uzpůsobené ovládání.

Hrát lze nejvíce na devět kol, přičemž střely občas vychyluje náhodně proudící vítr a hodně krát se mi stalo, že má střela buď vylétla z mapy anebo v horším případě zasáhla mě samotného. Při žádné hře však nebyla nouze o zábavu, a proto si Cannon Hill zahraji rád i v současnosti.

Pro: multiplayer, různé typy střel, ničení soupeřů a terénu, náhodné generování prostředí

Proti: málo místa na klávesnici při více jak dvou hráčích