Původně jsem se o hru vůbec nezajímal, nějak nemám rád hraní mainstreamovek, který se hrajou jenom proto, že to hrajou všichni ostatní. Nicméně kamoš tuhle hru měl doma nainstalovanou a tak jsem si říkal jak to asi vypadá. Zhruba po dvou misích jsem běžel domů s vypálenou hrou na DVD a věnoval jí část víkendu :).

Akce je opravdu dokonale svižná, skripty dokonale pomáhají atmosféře a leveldesign v kombinaci s filmovostí pomáhají vás u PC držet až dokonce. Hra prakticky nemá hluchá místa. Mile mě taky překvapila nízká HW náročnost, přičemž grafika je pořád dost dobrá. Za úplný vrchol hry považuju osobně část v Černobylu, kde operujete spolu s kapitánem McMillanem (myslím, že se tak jmenoval). Hra ve mě zanechala spoustu nezapomenutelných momentů.

Problém téhle hry tkví v tom, že je znova prakticky nehratelná, protože už přesně víte co se stane a skripty, které ze hry dělají skvělou atmosferickou řežbu, ji dokážou někdy i shodit, například v části kde hrajete za Soapa a váš vrtulník je sestřelen: na jedné z farem kde se ukrýváte dojdete do bodu, kde na vás pokaždé vyběhne spolu s vojáky taky smečka psů (které mimochodem považuju za nepřátel horší než lidi (ale jenom ve hře) :), tedy stačí jenom vyběhnout, "dotknout" se onoho bodu a zase se schovat do krytu a na psy si počkat xD. Taky mě naštvala obtížnost hry. Hru jsem dohrál na obtížnost Regular (tedy Medium) a hra mi přišla, že by potřebovala ještě trošku přidat na obtížnosti. Tak jsem hru znova hrál na Hardened a očekával jsem od toho, že budu muset líp mířit, rychleji střílet, vybírat důležité cíle atp. Místo toho vás hra prostě a jednoduše zahrne více nepřáteli a rychlejším respawnem, takže hra se zachvilku stane dost frustrující.

Toť asi jediné co bych tomu vytknul, grafika, atmosféra, hudba, ovládání a optimalizace je špičková, takže 90%.

Pro: Atmosféra, grafika, nízká HW náročnost, soundtrack, svižnost, návykovost, skripty, Černobyl

Proti: Není možná znovuhratelnost, skripty, respawn nepřátel, jediná použitelná obtížnost

Sice linearní střílečka, ale dotažená do naprosté dokonalosti se skvěle propracovanou hratelností a hodně dobře udělanými skripty které ještě více přitužují atmosféru...

Pro: grafika, akčnost, hratelnost

Proti: linearní a někdy moc přeskriptováno

-3 +4 −7
Lineární střílečka dovedená k dokonalosti.V podstatě takovej rollercoaster, kterej mě do sebe vcucnul, a za pět hodin vyplivnul plnýho adrenalinu.První dvě mise, na lodi a v autě jsou naprosto skvělý, a Pripjať přímo boží...
Bohuzel dalsi zklamani v teto, jiz tak stereotypni serii. Opet zadny pokrok v AI a opet vse je jen zalezitosti scriptu. Nepratele se donekonecna respawnuji, dokud nepopojdete o par metru dal, granaty se zjevuji od nikud, tzv. spolubojovnici jsou jen krovim, ktere prekazi a je naprosto k nicemu. Krome novych textur, ktere CoD4 posouvaji do soucasnosti, se 4ty dil nicim nelisi od prvniho CoD. Nebyt tech par svetlych okamziku, jako napr. mise v Pripjati, tak by hodnoceni nepresahlo 60%.

Pro: snad jen to, ze bezi i na horsich strojich

Proti: porad to same, tupa AI, az moc scriptu, nekonecny spawn nepratel

Bezkonkurenčně nejlepší střílečka, co jsem v poslední době hrál. Akce od začátku až do konce se skvělým příběhem a neuvěřitelnou variabilitou, výborně napsanými dialogy a na nejvyšší obtížnost je to pravý old-schoolový hardcore.

Grafika je super a výborně optimalizovaná. Přidejte k tomu skvěle hratelný multiplayer, ve kterém získáváte bonusy za to jak jste dobří a není co řešit. Tohle musíte zkusit!

Pro: atmosfére, akce, variabilita, design úrovní, grafika, optimalizace, multiplayer.

Proti: neskutečný požírač času!!!

Rozhodne jedna z nejlepsich her minuleho roku. Nadherna atmosfera a hlavne (to hlavne bych mel zminit dvakrat) zabava a skvela hratelnost. Plno nadhernych efektu a ke vsemu to slape i na horsim PC. Uz se nemuzu dockat na Call of Duty 5 (v listopadu).

Pro: Efekty, atmosfera, inteligence nepratel, hudba, mala narocnost na PC, akce...

Proti: Neustale se respawnujici protivnici, ?

-6 +4 −10
Po Stalkerovi nejlepší střílečka loňského roku. Atmosférická, filmová a bez jediného hluchého místa. Dlouhá je tak akorát aby nezačala nudit. Jediné co to trochu kazí je respawn nepřátel. Jak se člověk hnedka vrhne do plnění úkolů, tak se obejde skoro bez střílení.
-5 +2 −7
Tohle bylo moc. Měl jsem sérii Call of Duty docela rád, zvlášť první a druhý díl patřily ke špičkám žánru. Nicméně třetí díl už naznačoval, že je to furt to samé dokola. Čtyřka to potvrdila byť v jiném prostředí - totiž moderní válce. Ano, běželo to plynule a vypadalo to docela hezky, ale furt je to ta hnusná arkáda bez špetky nápadu, jen tupé střílení, střílení a střílení. Očekávat změnu od pětky je asi zbytečné.
-2 +10 −12
Ke hře sem přistupoval s jistou rezervou především díky, předchozím dílům, které za moc nestály a byl sem velice mile překvapen. Zasazení do současnosti se vydařilo, mise už nejsou tak fádní jako v předešlých dílech a některé momenty se opravdu vryjí do paměti. Největší plus je ale multiplayer, žádnou hru která vyšla v minulém roce už nehraju, až na CoD4.

Pro: Současnost, zbraně, mise, filmové momenty, grafika, MULTIPLAYER

Proti: respawn nepřátel

Hru jsem dohrál jedním dechem a skvěle jsem se bavil. Oproti předchozím dílům jsou zde rozhodně nezapomenutelné momenty, jako třeba sniperský souboj v Prypiati, osřelování nepřátel z letadla těmi nejtěžšími kalibry, přestřelka v televizní stanici, výbuch atomové bomby,... Rozhodně sem se nenutil k hraní, jako při Call of Duty 3. Jenomže ačkoliv je povrch nový, vevnitř je vše při starém. Opět je to "jen" frenetická střílečka, které ovšem zasazení do moderní doby rozhodně prospělo.

Pro: zbraně, akce, prostředí, některé dobré nápady

Proti: furt to samé a už počtvrté

Tak tato hra mě dělá největší problémy. Je to nádherné, skvěle se to hraje, vytečně optimalizované a má to chytlavý mulťák. Ale prostě se nemužu zbavit toho pocitu jako bych to už někdy jednou hrál. Vím že to nemusí být úplně na škodu, ale přiznej me si není to přesně ono po čem hráč touží. Musím se přiznat že mě taky moc nesedne zasazení hry do současnosti a už vůbec boj proti zakuklencům v hábitech. Co se mě naopak velice líbilo, byla sniperské mise na Ukrajině v Prypiat. Ale co hra je to dobrá a na jedno zahrání si ji užije každý. Jen bych rád vývodařům chtěl říct, jestli by nemohla být šestka z období první světové, která je zcela a nepochopitelně nevyužitá.

Pro: Filmové pasáže, akce, engine, vcítení se do postavy.

Proti: Bezmyšlenkovitá hra, příběh, zasazení, multiplayer.

Už v hodně sériích se potvrdilo že změna prospěje a oživí hru. Zde se to opravdu moc nevyvedlo. Nové zbraně a udělátka už mě k PC nepřitáhli tolik jako třeba zbraně v Call of duty 2. Je škoda že tvůrci zvolili zrovna dnešní dobu. Třeba takový pořádně zpracovanž Vietnam by mi seděl více. Doufejme že to šlápnutí vedle bylo jen v tomto díle.

Pro: Akce, Efekty a hudba Harryho Gregsona Williamse

Proti: Singleplayer, Hratelnost, Linearita a Jednoduchost

CoD4 je velmi povedená hra,jak po technické stránce,vizuální stránce,je to našlapáno akcí,filmový styl vyprávění a výborná optimalizace(šlapala snad každýmu naprosto plynule a bez problémů i na slabších sestavách).Paradoxně já mám rád atmosférické FPS,což tohle není,tohle je válka v přímém přenosu.Tunelovitost mi v tomto případě nevadí,protože by to jinak nemělo takový brutální spád.Bohužel jak je hra skvělá,tak rychle taky omrzí a ještě rychleji ji máte dohranou.Proto jsem hrál 2x dokola.

Pro: Akce,spád,grafika,výborná optimalizace,kapitán s doutníkem,docela slušný arzenál,rozmanitost lokací(levelů),rozmanitost misí(bombardování,vrtulník,sniper)výbuch atomovky do xichtu.

Proti: Hrací doba,rychlé omrzení(MP nehraji)

CoD pribeh v soucasnem svete? Tohle oznameni mi proste nesedlo. Vyzkouset hru me prinutily vysoke hodnoceni recenzentu po celem svete. Bohuzel jsem byl zklaman. Az moc rychle dohrane, az moc lehke, tunelovy desing misi, cekal jsem nejake novinky atd. - tech zaporu je hodne. K plusum patri atmosfera kampane a az holywoodsky vyhlizejici sceny. Prodejne se ctvrty dil jiste vyplatil, uvidime co udela s hraci paty dil z Pacifiku.

Pro: atmosfera, holywoodske sceny

Proti: az moc skriptu, AI, tunelovy desing misi, delka hry

Série Call of duty si ve světě získala jméno především díky filmové atmosféře a předem naskriptovaným situacím. Tento klad je ale zároveň zřejmě nejvetším minusem hry zřejmě ruku v ruce s její krátkostí. Během jednoho dne jsem hru na nejtěžší obtížnost dohrál téměř do poloviny. Nutno ale podotknout že některé části mi zůstanou ve vzpomínkách na hodně dlouho (především kooperace dvou sniperů poblíž Jaderné elektrárny). Měl jsem možnost pár dní po hraní této pasáže shlédnout nějaké fotky z této oblasti které pořídil český student a neubránil jsem se pocitu "Tady přesně jsem byl". Některé lokace byly vymodelovány s opravdu velkou precizností. Velkým plusem hry který vlastně hru jako takovou drží nad vodou je multiplayer. Nebýt ho, hra by nedostala zdaleka tak vysoké hodnocení

Pro: Atmosféra, hratelnost, multiplayer (bez něj by hra rozhodně za ty peníze nestála)

Proti: Hra na v SP na jedno zahrání, předem naskriptované situace které jsou napoprvé fantastické ale na podesáté si je již znovu zahrát chtít nebudete.

Jednička strčila konkurenční MoH:AA do kapsy, dvojku a trojku jsem nehrál a ke čtyřce jsem přistupoval s jistým skepticismem, bo moderní akce nejsou vysloveně můj šálek čaje. A fakt že chvíli trvalo, než jsem se do toho dostal. Dneska ale můžu s klidem říct, že Call of Duty 4 je nejlepší FPS akcí loňksého roku. Hra je promazaná filmovými momenty a hudbou, akce má dynamiku a spád, ačkoliv občas uvízne na mrtvém bodě, bo kupředu musíte nakonec postupovat vy. Při docela nízkých HW nárocích vypadá CoD4 nadmíru skvěle a nemím opomenout ani perfektní multiplayer, který imho strká cokoli na poli MP FPS akcí do kapsy.

Pro: filmovost, grafika, hw nároky, hudba, multiplayer

Proti: nutnost vyrazit proti nepříteli, bo ten se při otevřených střetech respawnuje a kolegové na to nemají koule

První díl mi přišel jako okopírování mého oblíbence [dh-hra]medal-of-honor-allied-assault[/dh-hra] , tak jsem na COD zanevřel. Vlastně ani nevím, proč jsem tu čtyřku instaloval. Od začátku jsem k ní přistupoval odtažitě. Ale parádně mě to zabavilo a maximálně jsem si hraní užil. Snad i proto, že už mi těch druhých světových přijde nějak moc...

Pro: Atmosféra, nečekaná prostředí, modernost

Proti: Je to COD ;-)

Po počátečním skeptismu jsem se nakonec po celou hru skvěle bavil. Mise jsou různorodé a nepostrádají onu kýženou originalitu. Hratelnost podtrhuje dobře podaný příběh a vynikající technické zpracování.

Pro: Technické zpracování, atmosféra, originalita

Proti: Občas haprující AI

-3 +3 −6
Skvěle zpracováno ,, nízké hw nároky při skvělé grafice , super nápady a překvapení

Pro: Atmosféra, zvraty

Proti: délka, nemožnost vykopnout dveře

-10 +3 −13
Skvělé technické zpracování, skvělá filmová atmosféra, skvělý design a spád misí, různé skvělé nápady... Call of Duty 4 je prostě skvělá hra, jak v SP, tak i v MP.

Pro: Atmosféra, design, tech. zpracování, "Death from above"

Proti: Mohlo to být o fous delší

-6 +4 −10