C-RUSH

17.02.2014

C-RUSH je 2D arkádová horizontálně skrolovací střílečka, ve které se hráč ujímá své střílející lodě ve snaze porazit ve světě Behivus vesmírné plasmové hmyzáky. Hra samotná, okolní svět i podlí nepřátelé, jsou vyvedeni ve světlých neonových barvách. Hráč se svou lodí proplouvá po 2D ploše a snaží se vyhýbat střelám nepřátelských potvor, dronů a plavidel a vlastními zbraňovými systémy je likviduje. Přitom shromažďuje power-upy, vylepšení a doplňky pro vlastní loď, které zůstávají po některých zničených oponentech.

Hlavním cílem hry je vylepšování vlastního herního skóre, ve dvou různých obtížnostních módech. Porovnávání skóre online je ostatně jedinou mezihráčskou aktivitou. Hra samotná multiplayer, ve smyslu hry více hráčů najednou na jedné mapě či úrovni, neumožňuje.

C-rush se hraje fakt pěkně. Máte svojí lodičku, která se vážně pěkně ovládá, tři různé typy útoku a hromadu nepřátel na sejmutí. I přes to, to však není vesmírná střílečka, kterou bych někdy chtěl dát znovu.

Celý score attack systém mě moc nezaujal. Mám raději, když se hra alespoň snaží působit, jako že v pozadí je nějaký příběh a máte možnost procházet různorodé lokace. Celá hra však má pouze ten dost nezajímavý cyberpunkový styl, který se mi nikdy moc ve hrách nelíbil. Celou situaci ještě zhoršuje zdlouhavé menu, kdy vám prostě musí pokaždé ukázat sekvenci s přípravou lodě při zapnutí hry a před odletem na misi.

Také máte k dispozici multiplayer, který však představuje pouze porovnávání svého score s ostatními. Nevím no, tenhle způsob dělání her mi vždy přišel dost laciný, kdy uděláte krátkou hru a herní dobu prodloužíte tím, že svou hru prohlásíte za jednu z těch „score attack“. Jsou hry, kde to funguje, ale tady už po dvaceti minutách mě hra příliš nudila.

Pro: Ovládání

Proti: Stereotyp