ByteAlity Tower Defense

01.08.2008

freeware

Může ještě dnes vzniknout originální zábavná hra na tak vyčpělé téma? ByteAlity Tower Defense je důkazem toho, že ano. Vítěz soutěže serveru YoYo Games se zrodil z rukou Erika Leppena a ihned se zařadil mezi špičky žánru.

Na každý level máte k dispozici sestavu obranných věží, které jsou rozdílné svými atributy i cenou. V časovém limitu máte za úkol bránit své věže s životy a zničit určitý počet nepřátel. Z nepřátel vypadávají kredity, za které pořídíte nové věže nebo vylepšíte již postavené. Hra kromě 120 úrovní obsahuje editor, který prodlužuje již tak dlouhou hrací dobu.

Taky, taky... Na 104 jsem též zkejsnul a musel vynechat, rekord jen 616 killů, ke konci (když se ho dožiju) už to nabíhá fakt pomalu :-)

Skvělá věžovka, která se svou jednoduchostí a hratelností staví na absolutní špičku svého žánru. Grafika je velmi prostá, ale pěkná a přehledná. 120 úrovní opravdu jen tak za jedno odpoledne neprojdete a rozhodne se nedá nepozastavit nad rozmanitostí nabízených map a obraných věží. Pokaždé uplatníte jinou taktiku a věřte, že spoustu kol budete muset kvůli vysoké obtížnosti opakovat i více než jednou. Problém nastane ve chvíli kdy se zaseknete, stejne jako já. Jsem téměř u konce a za boha nemohu dát jednu mapu, takže kdyby se někdo prokousal všema úrovněma, dejte vědět :).

Pro: příjemná grafika, efekty, možnost hrát v okně, spousta úrovní a obraných věží, jen tak se neobehraje, editor

Proti: úrovně s dlouhým časovým limitem, kdy musíte volit vyčkávácí taktiku (nuda), editor je přístupný až po dohraní všech levelů (a to není prdel)