Bus & Cable Car Simulator: San Francisco

09.09.2011

Ve hře dostáváte možnost usednout za volant více jak 16 prostředkům hromadné dopravy. A jak samotný podtitul napovídá, celá hra je do tohoto jihozápadního amerického města koncipována. Na výběr budou autobusy, tramvaje, trolejbusy a dokonce i lanová tramvaj, tak typická právě pro San Francisco. Každý s dopravních prostředků má svou reálnou předlohu a svůj unikátní styl řízení.

Jediný úkolem hry je přeprava obyvatel města. Každý s prostředků disponuje mnoha nastaveními jako jsou nastavení linky, kurs trasy, naklápění na zastávkách atd. a také mnohá úskalí (přehřátí motoru, shození sběračů proudu aj.). Krom přepravy bude také velmi důležité dodržování dopravních předpisů.

Jejda zapomněl jesm napsat,že jsem to hrál,ale ne na svím,ale i tak mě to chitlo a připadá mi ta hra lepší něž Bus simulátor 2010 New York,kde se bohužel zmohly jen na x úkolů na jednu trasu. Ještě jednou sorry:)

Tý jo, co k tomu říct? Podle mě je zbytečné, abychom ovládali panáčka z třetí osoby, panáčka, postavu řidiče. Začináte ve svém bytě, musíte vzít nějaké papíry, nasednout do auta a jet do garaží. Nastartovat auto je umění. Jde to nějakou klávesou, hrál jsem německou verzi, tak jsem moc nerozumněl.
Cestou masakr.. zkoušel sem nabourat, naboural jsem do auta, POŠKOZENÍ žádné. Navíc se mé auto převrátilo. No nic, zkusil sem narazit do koše a NIC. Zastavil sem se na místě. To mě dostalo. Zkusil sem dojet do garaží... A taky děs a hrůza.. Promluvíte s ředitelem, pak si vyberete na mapě linku a jedete. Ze začátku autobusem. A tady začiná ta hrůza...
.. před garážemi stojí autobus, vy máte sním vyjet.. Ale jak? Dveře jsou zamčené, nedají se otevřít (ve skutečnosti stačí sáhnout po jakesi páčce u nárazníku, mají to tak třeba Karosy nebo trolejbusy od Škody (14, 15Tr)). Mno.. Lze otevřít zadní kryt motoru, kde místo motoru je dobrá fototextůra.
Nakonec jsem se do autobusu dostal-bugem. Běhal jsem kolem autobusu a náhle jsem byl vevnitř. Okamžitě jsem se chopil místa řidiče. Dá se nastavit toho hodně.. Linka, kurs, jízdenky atp. Pro mě úplně zbytečná věc. Je to simulátor autobusů a ne kariéry řidiče. Ale dejme tomu, že to pár lidí ocení, já rozhodně ne. Rozjet vůz se mi nepodařilo, otevřít dveře z kabiny taky ne, jediné co šlo bylo svítit, troubit a blinkry. Nastartovat taky, i zařadit, ale nejelo to. Tak jsem se na to vysr.. a vystoupil z busu stejným bugem a šel jsem k silnici, nad kterou byly troleje. A čekal jsem, jak vypadá trolejbus. Musím uznat, že troleje jsou hnusně udělány.. ve mnoha hrách jsem viděl dráty lépe, jak od elektrického vedení, či trolejové, ale tady bída. Z dálky to nejde ani vidět. Ani nemají stín.
Ale pochválit musím trolejbusy. Tykadla sledují pěkně troleje, hýbou se. Kloub autobusů i trolejbusů se pěkně skladá a nepřekryvá. Graficky hra vypadá celkem slušně. Fyzika nějakých věcí je fajn (klacky tr-busů, kloub) ale jízdy s autem je příšerná.

A malá perla na konec.. Jednou jsem zkusil narazit do trolejbusu, jel po tramvajových kolejích a měl klacky dole. Narazil sem do něj a on se PŘEVRÁTIL na bok... Šílené...

Pro: Trolejbusy, fyzika klobu a sběračů trolejbusů. Živé město

Proti: Všechno ostatní. 10% je jen za trolejbusy.