Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Buřtík

71
6 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
2000 PC
Vývojáři:
Albisoft
Oficiální stránky:
http://www.albisoft.cz/2burtik.php
Arkádovitá hra nakreslená v malování, zaujme zejména příběhem, který obsahuje mnoho více či méně vtipných hlášek a narážek (Leninovo muzeum, Gabčíkovo, Nepál, zparodované povodně a nevraživí vesničané, nebo třeba pokladní Národního divadla, co hází cihly).

Hráč je veden přes několik desítek úrovní, pár bossů (Sadám Husajn, Obří mrkev, duch Lenina a Stalina, Lajka + Gagarin) a hra obsahuje několik zbraní (pistole, kulomet, plamenomet, laser a klasickou palici) a přes 20 různých typů nepřátel.

Hru vydal tým Albisoft, v českých freewarových kruzích známý hlavně adventurou Nukleární Karel, která graficky vypadá podobně (na rozdíl od Buřtíka však není 2D).


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Na to, že je Buřtík hra dělaná v něčem jako malování, je freeware a má poměrně jednoduduchou pointu levelů - chodit, skákat, střílet a uhýbat, je tato hra překvapivě povedená.

Nutno říci, že jsem ji hrál před zhruba 8-9 lety. Příběh ale není moc složitý (spíše naopak, snaha o jednoduchost) a je tak šílený, že jsem se u něj dobře bavil. Dokonce i docela často smál, vtipy má Buřtík dobré (duchové komančů, agresivní Gagarin, zombie horolezci, nerudní obyvatelé zatopené vesnice na Moravě a tak dál, nemá cenu je vyjmenovávat - fakt je, že se mi líbily).

Hratelnostně je B. poměrně jednoduchý - nepřátelé na stejné úrovni po vás buď jdou, nebo střílí (podle útoku), vy se musíte schovávat (pokud to jde), nebo po nich střílet zpátky. K tomu vám pomáhají různé plošinky, i když občas dojde na klasickou řež na rovince. Úrovně jsou krásně, i když poněkud jednoduše nakreslené a dost se od sebe liší. Obecně platí, že na každý level je určitý postup, kterým se dá dohrát.

Dohrání dá trochu zabrat, ale aspoň se hrdina ovládá daleko lépe, než v jiném počinu Albisoftu, 7th Heaven. Není to perfektní, ale jde to.

Takže suma sumárum - hezké vzpomínky a hraje se stále dobře i dnes.
+7