Buggy Race

26.03.2010

freeware

V Buggy Race je obsaženo osm tratí, na nichž hráč závodí proti třem počítačem ovládaným soupeřům. Cílem je dojet první a odemknout si dostupné závody. Ty spočívají v projíždění náročným terénem, kde není nouze o skoky, úzké koridory, jízdu z kopce či do kopce. Hra se odehrává v rozličných typech měnícího se planetárního podnebí. Vyprahlejší oblasti střídá bujná zeleň, popř. napadaný sníh. Jako stěžejní faktor k vítezství tu slouží sbírání různých vylepšení, rozprostřených všude po trati. Některá buginu zpomalují, jiná naopak zrychlují. Jedna z tratí je na čas, kde jde o co nejrychlejší projetí cílem. Ježdění je tu znesnadněno vrážením do překážek a vymrštěním do výšky, komplikující navrácení zpět na trať. Hojně toho dokáží využít i umělou inteligencí řízení protivníci. K vyzkoušení je zde dvojice zelených bugin. V menu a ostré jízdě hraje rytmická muzika.

Hledat některé hry je už celkem oříšek, vyplatilo se mi ale neúnavně googlit. Buggy Race měl totiž svěží zábavu. A podporuje nativní rozlišení monitoru, AA a AF, dále DirectX a OpenGL. Ovšem, u DirectX ovládače byly grafické artefakty. To se toho druhého naštěstí už netýkalo. Hra je obtížná. Zajet ve stanoveném čase mi dalo práci.