Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Závěrečně hodnocení po dohrání všech misí? Nic moc. Pro fanoušky taktických akcí za 1.39 eur v akci (GOG) slušná odreagovačka. Za plnou cenu zlodějina, kde jsou v rámci žánru lepší kousky a nemusí to být zrovna Hidden & Dangerous 2. I mobilní Door Kickers je výrazně lepší, tam opravdu využijete perfektní plánování a totální uspokojení z jeho naplnění, navíc editor misí a náhodné mise.
Co by mohlo potěšit u Breach & Clear je kromě úvodního videa i oblečení nejznámějších jednotek (od kanadských Joint Task Force 2 přes Kommando Spezialkräfte po ruské Spetsnas. Dovedu si představit, že velmi specifické publikum si v tom v modu ironman najde slušnou zábavu. Z mého pohledu casual hráče však nepříliš povedená taktická akce a ztráta času s pár pozitivními okamžiky.
Ono je to ještě horší než jsem myslel. Oni ti nepřátelé střílí ze zad.

Na druhou stranu poslední mise v Německu (po cca 7h hraní) konečně trochu zaváněla taktikou, takový ostřelovač nebo chlápek s brokovnicí tomu trochu dávají různorodost. A teď v Mexiku už jde dost o kejhák a už i používám granáty a lékárničky.
Jako parodie dobrý. Nejlepší je, když má nepřítel útočit a nemá jen tak stát. To jde potom často až do tragikomiky, kdy nabíhá 5 teroristů jedinou úzkou chodbou obrácených zády ke mně, asi jsem medůza:D
Civilisti tam opravdu asi nejsou, takže to je jednorozměrná taktická vyvražďovačka. Důraz na čas se celkem potvrdil, na maximální hodnocení je nějaký zdržování se schopnostmi, granáty, paklíči či lékárničkami je kontraproduktivní, prostě musíte běhat co nejdál a pokrýt při tom co nejširší pole.
Zvažuji jestli to mám takhle dohrát na normal (opakuji misi dokud ji nedám za max hvězd) nebo zkusit vyšší obtížnost s perma death a na hvězdičky se vykašlat.. To by mohlo být zábavnější.
Ta ekonomika nějak nemůže fungovat, když člověk založí squad, potom ho hned zruší a hned má na prodej 4x kompletní vybavení. Navíc proč kupovat něco horšího než je nejlepší? Úplně zbytečná otravná činnost navíc. Je tu náhled na zbraně a jejich úpravy, ale u úpravy postav zase nevidím absolutně nic. Jak vypadá daná uniforma vidím až ji koupím. Prostě naprostá demence. RPG celkem to samý, radši bych nastavil automatické rozdělení podle povolání než klikat po každým lvl.

Zatím to vypadá, že se odměňuje rychlost na úkor preciznosti a jako by tu nebyli vůbec civilisté. Snad jsou to jen úvodní mise.....
Jaké mise vám přijdou nejtěžší? Jednoznačně výzva to začíná být až a Elite, kde záhul začíná být až u Německých misí a poslední ruská mise je taky bonbónek. Bomb Defusal se na Hrd ještě i v Německu dá, ale poslední ruská mise se třemi bombami na těch nejvzdálenějších místech od sebe za 1:25? To už mi přijde nejen Hard, ale Hardcore. Samozřejmě jedna z bomb je uprostřed té největší místnosti, takže té se vyhnout prostě nemohu. Mám teď nějakých 950 hvězdiček, za sebou všechny Terorist Hunty od nejlehčích po Elite, a bomby od nejlehčích po Hard do Ruska - a tohle byla moje první zcela neúspěšná mise. Jestli mi hra bude dávat tři bomby na takhle těžkých mapách, tak to asi 4* nedostanu.
krycí palba se počítá za použitou speciální schopnost, oživení medikem se počítá jako použití speciální schopnost a oběma těmto panďulákům se tak i počítají ve statistikách. Za to u druhých dvou postav se ani opakovaně používané přitáhnutí pozornosti nebo zablokování dveří jako použití speciální schopnosti nepočítá, což nechápu.